פרשת הירשזון: מנכ"ל הסתדרות העובדים הלאומית לשעבר הורשע

יצחק רוסו הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון. התביעה תבקש לגזור עליו 20 חודשי מאסר בפועל ופיצויים בסך 300 אלף שקלים - הסכום אותו הודה כי גנב

(30 שניות)

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע הבוקר (רביעי) את מנכ"ל הסתדרות העובדים הלאומית לשעבר, יצחק רוסו, בעבירות של גניבה על-ידי מנהל, מרמה והפרת אמונים, הלבנת הון ַעבירות נוספות.

רוסו הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון, בפרשה בה נאשם בין היתר שר האוצר לשעבר אברהם הירשזון. התביעה תבקש לגזור עליו 20 חודשי מאסר בפועל ופיצויים בגובה הגניבה בסך 300 אלף שקלים.

בחודש נובמבר האחרון הורשע נאשם נוסף בפרשת הירשזון - אמציה בונר, מי שהיה חשב עמותת ניל"י. כחודש לאחר מכן גזר עליו בית המשפט עונש של שלוש שנים וארבעה חודשי מאסר בפועל. בונר הודה במסגרת עסקת טיעון בגניבת שלושה מיליון שקלים מכספי העמותה.

בחודש נובמבר נגזר דינו של דוד כהן, מעורב נוסף בפרשה, והוא נשלח ל-45 חודשי מאסר בפועל בגין שותפות לגניבת מיליוני שקלים.

הסדר הטיעון עם עובדיה כהן, אחיו של דוד כהן ואחד העדים המרכזיים בפרשה, אושר לפני כחודשיים. כהן היה מנהל אגף הכספים בהסתדרות העובדים הלאומית ויו"ר עמותת ניל"י, ונגזרו עליו ארבע שנים ו-8 חודשי מאסר בפועל.

הירשזון עומד למשפט בגין עבירות של גניבה בידי מנהל, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה, הפרת אמונים, הלבנת הון ורישום כוזב במסמכי תאגיד. הפרקליטות ביקשה מבית המשפט לנהל את הדיונים בהרכב של שלושה שופטים, כפי שנהוג במקרים של פשיעה חמורה.

בכתב ההגנה שהגיש השר לשעבר לבית המשפט הוא טוען כי "את כל הכספים קיבלתי כחוק כחלק מתנאי הפרישה והפנסיה שלי". עוד נכתב כי הירשזון כופר בהאשמות נגדו.