"מי שיבנה את עזה לאחר המבצע יהיה המנצח העיקרי ממנו"

גורם דיפלומטי מערבי אומר כי מטרתה של ארה"ב, עם סיום המבצע בעזה, תהיה לוודא כי את הקרדיט עבור שחזור המצב ברצועה תקבל הרשות הפלסטינית בראשות אבו מאזן, ולא ארגון חמאס

"ארצות הברית מקווה שתוכל למנף את את המצב בעזה שלאחר התקיפה הישראלית, על מנת לסייע לרשות הפלסטינית לבנות את עצמה מחדש ברצועה". כך אומר הערב (שלישי) גורם דיפלומטי מהמערב.

לדבריו, מטרתו של המערב עם תום הקרבות ברצועה, תהיה לוודא כי את הקרדיט עבור שחזור המצב בעזה תקבל הרשות הפלסטינית בראשות אבו מאזן, ולא ארגון חמאס הפועל בחסותה של איראן.

עם זאת ציין הגורם כי "כל תוכנית לשיקום הרצועה תיתקל בקשיים רבים, החל מהמאבק בחמאס והשחיתות, וכלה באפשרות שתציג גישה מפוייסת כלפי ישראל, שעלולה לערער אף יותר את אמינותם של הגורמים הפלסטינים המתונים, כמו אבו מאזן".

עוד הוסיף הגורם כי "מי שיבנה את עזה לאחר המבצע יהיה המנצח העיקרי ממנו".

"ארה"ב תתמוך בישראל אך גם בשאיפות הפלסטיניות"

ובמקביל, מוקדם יותר הערב, אמרה מזכירת המדינה המיועדת, הילרי קלינטון, כי "ארה"ב תשמור על האינטרסים הביטחוניים של ישראל, אך עלינו לטפח במקביל את השאיפות המדיניות של הפלסטינים".

קלינטון אמרה כי היא מתכננת "ליישם מדיניות חוץ פרגמטית ולא כזו המבוססת על אידאולוגיה". היא הוסיפה ואמרה כי זהו שינוי מהמדיניות שהנהיג הבית הלבן בשנים האחרונות. קלינטון התייחסה גם לנושא הגרעין האיראני ואמרה כי תדרוש מאיראן לתת תשובות בנוגע לתכניתה. "בכוונתי לדרוש מאיראן ומסוריה לחדול מהתנהגותם המסוכנת שעלולה להוביל לערעור המצב במזרח התיכון".