פרידמן: ישראל נוהגת בהומניות מקסימלית ברצועת עזה

במהלך ביקור בשדרות אמר שר המשפטים דניאל פרידמן כי ישראל מקיימת את כל הדינים הבין לאומיים וכי הוא אינו רואה שום בסיס לתביעות בין לאומיות. "כאשר משווים את ישראל למדינות אחרות שנאבקו נגד הטרור, רואים עד כמה מתחשבת ישראל באוכלוסיה האזרחית"

שר המשפטים, דניאל פרידמן, אמר היום (שלישי) כי ישראל מקיימת את כל הדינים הבין-לאומיים ונוהגת בהומניות המקסימלית ברצועת עזה. "איני רואה שום בסיס לתביעות בינ"ל נגד ישראל". פרידמן אמר את הדברים במהלך ביקור שערך בעיר שדרות.

אשקלון: רקטה פגעה במוסד חינוכי - אין נפגעים »
חיל הים עצר את ספינת הסיוע האיראנית מול חופי עזה »
חמאס מציב תנאים: קודם נסיגה מעזה - אחר כך שיחות »

לדברי שר המשפטים, "מדינת ישראל נחושה להמשיך במבצע ככל שיידרש עד שיושגו המטרות שהוגדרו - הפסקת הירי על ישראל והפסקת התחמשות חמאס וכן הסרת האיום מאזור עזה על ישראל לתקופה ממושכת".

"כל מלחמה, ובמיוחד זו שבה חמאס משתמש באוכלוסיה אזרחית מציבה קושי מיוחד. כאשר משווים את ישראל למדינות אחרות שנאבקו נגד הטרור, רואים עד כמה מתחשבת ישראל באוכלוסיה האזרחית". פרידמן הוסיף כי "גלעד שליט חייב להיות חלק מהסדר שיושג וכי יש לדאוג לכך שבמסגרת הסכם נוכל לשחררו".

"ישראל משרתת את האינטרס של העם הפלסטיני"

בשעות הצהריים אמרה שרת החוץ ציפי לבני, בפגישה עם נציגי הוועד היהודי האמריקני, כי המבצע בעזה משרת בפועל גם את האינטרסים של העם הפלסטיני והמשטרים המתונים באזורנו".

"יש פער גדול בין מה שאנחנו שומעים בחדרי חדרים למה שקורה בזירה הציבורית. יש סימנים לכך שהחמאס בעזה מגלה סימני מצוקה אך ההנהגה בדמשק משדרת מסר אחר". דברי שרת החוץ.