במקביל למסדרון ההמוניטרי - נמשכות התקיפות בעזה

היום ה-17 למבצע עופרת יצוקה: על פי דיווחי רשת אלג'זירה למרות פתיחת המסדרון ההומניטרי בעזה ממשיך חיל האויר את התקיפות ומנסה להתקדם בצפון ובדרום העיר עזה. הפלסטינים מדווחים על מניין הרוגים העולה על 900 בני אדם ועל כ-4000 הפצועים

רשת הטלוויזיה אלג'זירה מדווחת הבוקר כי למרות ההפוגה ופתיחת המסדרון ההומניטרי ניסה צה"ל להתקדם בצפון העיר עזה. על פי הדיווחים, ירה צה"ל פגז על בית חולים מקומי לילדים. עוד דווח כי צה"ל ניסה להתקדם גם מדרום לעזה וכי ישנם גם עימותים גם ממזרח לג'בליה, כולל ירי מתותחים.

על פי הדיווחים הפלסטינים עד היום, היום ה-17 למבצע "עופרת יצוקה" ברצועת עזה, נהרגו למעלה מ-900 בני אדם. מתוכם, על פי הדיווחים הפלסטיניים 276 ילדים ו-94 נשים. מניין הפצועים עומד על כ-4,000 בני אדם.

מוקדם יותר דווח כי חיל האויר תקף מספר יעדים ברצועת עזה. בין האיזורים שהותקפו היו בתי פעילים ומנהרות שנבנו מתחתיהם. כמו כן הותקפו גם מנהרות בציר פילדפי. עוד דווח כי כלי הטיס הצליחו לפגוע גם במספר חמושים של חמאס.

לראשונה מאז תחילת המבצע: חיילי מילואים פועלים בעזה

אמש הותר לפרסום כי חלק מכוחות המילואים שגוייסו בצו 8 לפני למעלה משבוע - נכנסו לפעילות ברצועה. במקביל דווח כי צה"ל המשיך להעמיק את אחיזתו בעזה. כח של גולני, שפעל בשכונה בדרום מערב העיר נאלץ להתמודד עם קבוצה של עשרה חמושים שנכנסה בלב הכח. חיילי גולני הצליחו להרוג את כל המחבלים, מבלי שאף חייל יפצע. מקרה זה משקף שורה של התקלויות בעזה.

קצין בכיר בחיל השריון שנמצא בגזרת הלחימה בעזה סיפר כי הוא מזהה מאמץ של חמאס לשבור את המצור שהטילו חטיבות השריון והרגלים על העיר עזה. לדבריו, חמושי חמאס מנסים להגיע מדרום רצועת עזה אל צפון הרצועה גם באמצעות מנהרות ואמבולנסים.