פריז: אלמונים ניסו להצית בית כנסת

אלמונים השליכו בקבוק תבערה לעבר בית כנסת בפרבר של פריז, בירת צרפת. בית הכנסת לא ניזוק, אולם המסעדה הסמוכה עלתה בלהבות. לא דווח על נפגעים באירוע. שרת הפנים הצרפתית גינתה בחריפות את המקרה<BR><BR>

(13 שניות)

המושל המחוזי של פריז והלשכה הצרפתית למאבק באנטישמיות הודיעו כי בקבוק תבערה הושלך לעבר בית כנסת בפרבר סנט-דני שבפריז. לבית הכנסת לא נגרם נזק רב, אך שריפה שפרצה באזור גרמה נזק רב למסעדה יהודית סמוכה. לא דווח על נפגעים באירוע.

סמי גוזלן, יושב ראש הארגון למאבק באנטישמיות בצרפת, אמר כי שני עדי ראיה ראו שלושה אנשים שהיו באזור השריפה והצליחו להימלט מהמקום. גוזלן, שביקש בשבוע שעבר למנוע הפגנת הזדהות עם העם הפלסטיני שאורגנה בפריז, אמר: "מה שפחדנו ממנו קרה".

שרת הפנים הצרפתית, מישל אליוט-מארי, גינתה בחריפות רבה את אירוע השלכת בקבוק התבערה ותיארה אותו "אירוע פחדני ואינו מקובל". לדבריה, אין דבר המצדיק התנהגות שכזו. אליוט מארי, הדגישה כי יינקטו כל האמצעים כדי לתפוס את מבצעי התקיפה הזו ולהביא אותם לבית המשפט.

בכירים בקהיליה היהודית בפריז ובלשכה הלאומית למאבק באנטישמיות הזהירו לפני מספר ימים כי ההפגנה שהתקיימה בפריז נגד מבצע צה"ל ברצועת עזה עלולה להפוך לגל של אנטישמיות נגד היהודים.

מבצע צה"ל ברצועת עזה הביא במהלך הימים האחרונים לגל של הפגנות ברחבי העולם, ובאירופה בפרט, בהן נשמעו קריאות רבות נגד יהודים. מאות אלפי מפגינים בספרד, גרמניה, צרפת, בריטניה ומדינות נוספות דרשו מישראל להפסיק את המבצע בעזה.