קרנית גולדווסר: אם אודי היה כאן הוא היה מתגייס למבצע

אלמנתו של רס"ר אודי גולדווסר ז"ל, הגיעה לבסיס צאלים כדי לשוחח ולעודד את חיילי המילואים שהתגייסו למבצע "עופרת יצוקה". "יכולתי לראות בקהל חייל שממש דומה לאודי", אמרה קרנית, שהוסיפה: "זה ברור לי – אם אודי היה כאן, הוא היה הראשון להתגייס למבצע"

אורחת לא צפויה הגיעה אתמול (ראשון) למרכז לאימוני יבשה (מל"י) בצאלים במטרה לחזק את רוחם של אנשי המילואים שגויסו במבצע "עופרת יצוקה": קרנית גולדווסר, אלמנתו של רס"ר אהוד גולדווסר ז"ל. את המפגש הייחודי יזם קצין החינוך והנוער הראשי, תא"ל אלי שרמייסטר, כחלק ממאמצי ההסברה הערכית שמוביל חיל החינוך והנוער מאז החל המבצע ברצועה.

"הרבה אזרחים מעוניינים לתרום במצב הנוכחי לחיילים, לצה"ל. גם אני הגעתי מהטעם הזה. רציתי לחבק, לאהוב ולחזק אותם, זוהי סיטואציה מאוד מרגשת", העידה קרנית גולדווסר בראיון לאתר צה"ל. "דיברתי אליהם מהלב, על התחושות שלי ועל האופן בו הם מצטיירים בעיני הציבור הישראלי".

מפקדים בכירים מזרוע היבשה סקרו בפני גולדווסר את מדיניות האימונים החדשה של מערך המילואים, שגובשה בעקבות לקחי מלחמת לבנון השנייה. "הדגשתי בפני המילואימניקים שלעם ישראל יש תחושת גאווה מצה"ל ומחייליו", ציינה גולדווסר. "אפשר לראות בוודאות שהדרג המדיני והדרג הצבאי יודעים מה הם עושים, שהכול מאורגן עד הפרט האחרון והלקחים הופקו".

לבד מהמפגש יוצא הדופן, מאז תחילת המערכה, שוקד חיל החינוך והנוער על בניית מערכי הסברה ועל קיום פעילות הפגתית בעבור החיילים בשטחי הכינוס ולטובת אוכלוסיית המילואים הנערכת למבצע. מפקדי עבר בכירים ונציגים מהמגזר הציבורי מקיימים סדנאות והרצאות בתחומים מגוונים. במקביל, נערכות פעילויות תרבות והווי בהשתתפות זמרים, שחקנים ולהקות צבאיות.

בפגישתם עם קרנית גולדווסר, סיפרו חיילי השריון הנרגשים על האימונים האינטנסיביים ועל המוטיבציה הגבוהה, והביעו עניין בדעת הקהל המקומית והלאומית. גולדווסר ציינה בפני חיילי המילואים כי נכונותם להתגייס למילואים מאחדת ומלכדת את החברה הישראלית, ומבטיחה שהעם נושא על כתפיו את האחריות לעתיד המדינה והחברה הישראלית.

"גורלי קושר אותי בצורה מיוחדת לאנשי המילואים, סיפוריהם ותחושותיהם מוכרים לי", הסבירה גולדווסר. "יכולתי לראות בקהל חייל שממש דומה לאודי, וזה ברור לי – אם אודי היה כאן, הוא היה הראשון להתגייס למבצע".

לראשונה מאז המבצע הוכנסו אתמול כוחות מילואים לרצועת עזה
לדיווחי אתר צה"ל