בכיר מצרי: חלה התקדמות במגעים עם חמאס על הפסקת אש

במצרים מתנהלים דיונים קדחתניים על מנת להביא להרגעת המצב ברצועת עזה. חמישה בכירים מארגון חמאס נפגשו עם ראש המודיעין המצרי והסכימו כי יש לסיים את מצב הלחימה בעזה בהקדם האפשרי. למרות זאת, התקשורת הפלסטינית מדווחת כי הדיונים בקהיר על הפסקת אש לא נחלו התקדמות

(21 שניות)

סוכנות הידיעות הרשמית של מצרים מדווחת כי חלה התקדמות בשיחות עם משלחת חמאס לסיום הלחימה ברצועת עזה. הסוכנות מצטטת בכיר מצרי, שאומר כי השיחות שהתקיימו אתמול (ראשון) בין ראש המודיעין המצרי, עומאר סולימאן, לבין נציגי חמאס שהגיעו לקהיר היו "חיוביות".

הבכיר המצרי, שביקש לא לחשוף את שמו, מסר כי משלחת חמאס הסכימה כי יש להפסיק את המלחמה בעזה בהקדם האפשרי.

שני בכירי חמאס היושבים בסוריה ושלושה בכירים מעזה לקחו חלק בשיחות שהתקיימו אתמול בקהיר. נשיא מצרים, חוסני מובארק, הכריז בשבוע שעבר על יוזמה מצרית להפסקת אש, אותה דחה מייד ארגון חמאס, שהתעקש כי הוא זקוק לערבויות להסרת המצור מרצועת עזה.

למרות זאת התקשורת הפלסטינית מדווחת כי הדיונים בקהיר בין נציגי חמאס לבכירים המצרים הסתיימו ללא השגת הסכם בנושא הפסקת אש עתידית. באתר "פלסטין היום" מדווח כי שני בכירי חמאס שהגיעו מסוריה לקהיר כדי לדון בהצעה המצרית להפסקת אש ברצועת עזה חזרו לסוריה כדי להשלים את הדיונים עם יושב ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל. גורמים פלסטינים יודעי דבר מספרים כי לא הושג במהלך הדיונים עם המצרים הסכם כלשהו על הפסקת אש ברצועת עזה.

ברק: ממשיכים לפעול להחזרת השקט לדרום
פיקוד העורף מתיר חזרה ללימודים בכל יישובי הדרום - בכפוף להוראות
צה"ל מעמיק את אחיזתו בעזה

ביום שישי דווח, כי משלחת של שלושה מבכירי חמאס עזבה את שטחי רצועת עזה בדרך לקהיר על מנת להצטרף לשיחות בנושא ההצעה המצרית לגבי הפסקת האש. על הקבוצה נמנים ג'מאל אבו האשם, אימן טהא וסלח ברדוויל. לא נמסר כיצד הצליחו השלושה לצאת משטחי הרצועה ולחצות את הגבול המצרי.

ערוצי התקשורת הערביים דיווחו כי שני נציגי-חוץ של חמאס היושבים בדמשק, עימאד אלעילמי ומוחמד נאסר הצטרפו אליהם. בפגישה האחרונה שנערכה בשבוע שעבר בין נציגי חמאס לבכירים במצרים לא הושגה הסכמה על פשרה בין הצדדים.

לראשונה מאז תחילת המבצע: חיילי מילואים פועלים בעזה

בזמן שבמצרים מתקיימים דיונים קדחתניים להשגת הפסקת אש, נכנסו אתמול חלק מכוחות המילואים שגוייסו בצו 8 לפני למעלה משבוע לפעילות ברצועה.

אתמול העמיק צה"ל את אחיזתו בעזה. כח של גולני, שפעל בשעות הבוקר בשכונה בדרום מערב העיר נאלץ להתמודד עם קבוצה של עשרה חמושים שנכנסה בלב הכח. חיילי גולני הצליחו להרוג את כל המחבלים, מבלי שאף חייל יפצע. מקרה זה משקף שורה של התקלויות שאירעו אתמול בעזה.

קצין בכיר בחיל השריון שנמצא בגזרת הלחימה בעזה סיפר כי הוא מזהה מאמץ של חמאס לשבור את המצור שהטילו חטיבות השריון והרגלים על העיר עזה. לדבריו, חמושי חמאס מנסים להגיע מדרום רצועת עזה אל צפון הרצועה גם באמצעות מנהרות ואמבולנסים.

שר הביטחון, אהוד ברק אמר אמש, כי צה"ל ימשיך בפעולה הצבאית ברצועה - במקביל לבחינת יוזמות הפסקת אש.