חומרי נפץ התגלו סמוך לבסיס של כוחות יוניפי"ל בדרום לבנון

אנשי כוח יוניפי"ל שמוצבים בדרום לבנון מצאו חומרי נפץ בתוך משאית זבל שהתכוונה להיכנס לבסיס בו הם שוהים. שני גברים לבנונים שנמצאו ברכב הועברו לחקירת כוחות הביטחון הלבנונים

חיילי יוניפ"יל שהוצבו מטעם האו"ם בדרום לבנון חשפו חומרי נפץ חשודים שהוחבאו במשאית אשפה בכניסה לבסיסם. כך נמסר בהודעה מיוחדת שפרסם אמש (ראשון) בכיר בכוחות יוניפי"ל.

שני אנשים לבנונים, שהיו בתוך משאית הזבל שנשאה את חומרי הנפץ, הועברו לידי כוחות הביטחון הלבנונים ועוקבו לחקירה. "כלב של אחד מחיילי כוחות יוניפי"ל חשף כמות מסוימת של חומרי נפץ עטופים בפלסטיק", נמסר בהודעה. חומרי הנפץ הוחבאו בתיבת כלי עבודה במשאית שעמדה להיכנס לבסיס צבאי בעיירה טיבנין שבדרום לבנון.

יוניפי"ל הוא כוח צבאי לשמירת שלום מטעם האומות המאוחדות שמוצב בדרום לבנון בין נהר הליטני לגבול עם ישראל. מנדט יוניפי"ל הוא זמני ומחודש בכל חצי שנה. יוניפי"ל הגיע לשטח דרום לבנון בעקבות החלטה 425 של מועצת הביטחון של האו"ם, לאחר מבצע ליטני. כוח זה שימש ככוח שמירת שלום באזור, ופריסתו באזור דרום לבנון גרמה להפחתה בהסתננות טרוריסטים לשטחה של ישראל דרך הגבול הצפוני.

לאחר מלחמת לבנון שנייה, שונה המנדט של יוניפי"ל, והוא נהפך מכח שמירת שלום לכח בעל סמכות אכיפה מסוימות. תחת החלטה 1701 של מועצת הביטחון של האו"ם הותר לחיילי יוניפי"ל לעצור פעילי חיזבאללה חמושים כאשר הם מאיימים על אנשי הכוח או מבצעים פעילות טרוריסטית דרומית לליטאני ומצד שני גם לפעול כנגד צה"ל במקרה שזה מפריע ביישום המנדט שהכוח קיבל ממועצת הביטחון של האו"ם.

מספר תקיפות בוצעו נגד כוחות יוניפי"ל, מאז שהם התפרסו בדרום לבנון בשנת 2006 כחלק מהחלטת מועצת הביטחון של האו"ם בסיום מלחמת לבנון השנייה. ביוני 2007 הצליח מחבל לפוצץ מכונית תופת נגד גדוד של לוחמים ספרדים בדרום לבנון, וגרם למותם של שישה מהם.