דובר צה"ל: חמאס מנסה לבצע פיגוע גדול כדי להעלות את המורל

בתום יום הלחימה ה-16 של מבצע "עופרת יצוקה" אומר דובר צה"ל כי אין להיקלע לשאננות וכי הלחימה תמשך ככל שיתבקש. עם זאת מציין בניהו, כי חמאס ספג מכות קשות וכי הוא מתמודד עם עריקות ופגיעה במערך השיגור

(3:10 דקות)

"אני בטוח שחמאס מנסה להוציא פיגוע גדול ואיכותי כדי להעלות את המורל. הוא ספג מכות קשות הוא מתמודד עם עריקות, יש לו פגיעה קשה במערך השיגור", כך אמר אמש (ראשון) דובר צה"ל אבי בניהו.

"אנשים לא רוצים לצאת לבצע את הירי. החמאס יורה מתוך העיר עזה. הוא ינסה לעשות הכל כדי להחזיר את המורל ללוחמים שלו, לכן המלאכה לא הסתיימה ויש עוד הרבה פעילות".

בניהו סיפר כי נאמר לו ש"אין פקיד אחד בשלטון החמאס שנשאר לו כיסא אחד או שולחן אחד לשבת במשרד אחד". לדבריו, "החמאס מבין את האסון שהוא הביא על עצמו. אני לא בטוח ששלטון החמאס הוא מה שהיה אתמול הוא שיהיה מחר".

ביחס להכנסת כוחות המילואים היום לרצועה אמר דובר צה"ל כי "מערך המילואים הוא מרכיב חשוב מאד בעוצמה של הצבא. הם מביאים איתם שיקול דעת וניסיון". הוא ציין כי למרות שהיו אנשי מילואים ברצועה גם בימים האחרונים הורחב ביממה האחרונה השימוש בכוחות אלו.

בניהו התייחס ליעדי הלחימה ואמר כי המטרות הן "לצמצם את הירי, לפגוע פגיעה קשה בתשתיות של החמאס ולהשיג הרתעה על מנת שיהיה ניתן להשיג מציאות ביטחונית אחרת שתושג כנראה בהסדרה". "החלק הזה שייך לדרג המדיני והתפקיד של צה"ל הוא להמשיך לבצע את המשימה", סיכם בניהו.