אהוד ברק: ממשיכים לפעול להחזרת השקט לתושבי הדרום

בפגישה שקיים שר הביטחון עם שר החוץ הגרמני בנושא המצב בעזה, אמר ברק: "אנחנו ממשיכים לפעול להחזרת השקט בדרום וליצירת מציאות של פעילות אפקטיבית בציר פילדלפי". בנוסף, השתתף ברק בפגישת עדכון עם בנימין נתניהו ובכירים נוספים

שר הביטחון, אהוד ברק, נפגש אמש (ראשון) בלשכתו בקריה בתל-אביב עם שר החוץ של גרמניה, פרנק וולטר שטיינמאייר. כך נמסר מלשכת יועץ שר הביטחון לתקשורת. ברק ושטיינמאייר שוחחו והחליפו דעות על האירועים האחרונים וההתפתחויות הצפויות בלחימה בעזה.

השר ברק אמר לבין שיחו: "אנחנו ממשיכים לפעול להחזרת השקט בדרום וליצירת מציאות של פעילות אפקטיבית בציר פילדלפי. אנו נחושים להשיג את היעדים שהצבנו לעצמנו בתחילת הפעולה, ובודקים במקביל גם את הציר המדיני".

שטיינמאייר עידכן מצידו את ברק בעיקרי פגישותיו במצרים. ברק הודה לשטיינמאייר על התפקיד אותו ממלאת גרמניה בנושא, ובסוף הפגישה נועדו השניים ב-4 עיניים.

סיכום היום ה-16 למבצע "עופרת יצוקה"
לראשונה מאז תחילת המבצע: חיילי מילואים פועלים בעזה
פיקוד העורף מתיר חזרה ללימודים בכל יישובי הדרום - בכפוף להוראות

סוכנויות הידיעות הבינלאומיות מדווחות כי שר החוץ הגרמני ניסה בפגישה להאיץ את המאמצים להפסקת אש ברצועת עזה בין ישראל לחמאס.

מוקדם יותר אתמול נפגש שר החוץ הגרמני עם נשיא המדינה, שמעון פרס, ועם שרת החוץ, ציפי לבני, שאמרה כי "הסכסוך לא הסתיים בהסדר בין ישראל לחמאס".

שטיינמאייר הגיע לירושלים לאחר שיחות שקיים בקהיר ביום שבת עם נשיא מצרים, חוסני מובארק, עם מזכ"ל הליגה הערבית, עמר מוסא, ועם שר החוץ המצרי, אחמד אבו אל-רייט.

בנוסף, נפגש שר הביטחון בלשכתו בקריה בתל-אביב לשיחת עדכון ביטחונית עם יו"ר האופוזיציה, ח"כ בנימין נתניהו. בפגישה השתתפו ראש המטה המדיני-ביטחוני במשרד הביטחון, האלוף (מיל.) עמוס גלעד, ראש מטה שר הביטחון, תא"ל מייק הרצוג, והמזכיר הצבאי של שר הביטחון, תא"ל איתן דנגוט.

בכירים ביטחוניים ישראלים מסרו כי ישנן הכנות לכניסה לשלב השלישי של המבצע ברצועת עזה, שבמסגרתו יכנסו הלוחמים עמוק יותר לתוך הרצועה. אולם, הבכירים אומרים כי הם ממתינים לאישור מהממשלה.

ברק במפקדת גולני: פעילות לצד מדיניות

אהוד ברק ביקר אמש במפקדה של חטיבת גולני ואמר: "אנחנו נמשיך בפעולה הזאת לצד היוזמות המדיניות שאנו עוקבים אחריהן". בביקור השתתפו לצד ברק אלוף פיקוד הדרום יואב גלנט, ראש אגף המבצעים האלוף טל רוסו, מפקד אוגדת עזה תא"ל אייל אייזנברג ומפקד חטיבת גולני אל"מ אבי פלד, שנפצע קל בתחילת הפעולה הקרקעית ברצועה. הקצינים שמעו סקירות והערכות מצב על הלחימה.

"ביום ה-16 ללחימה צה"ל פועל ביבשה, באוויר ובים", אמר שר הביטחון בתום הביקור. "אנחנו רואים פה את לוחמי גולני ואת המפקדים שנושאים בעול הלחימה. אני מאוד התרשמתי ממה שראיתי פה".