פיקוד העורף מתיר חזרה ללימודים בכל יישובי הדרום - בכפוף להוראות

ביישובים שבטווח של עד שבעה קילומטרים מהרצועה, מותרת הלמידה רק במרחבים מוגנים. ביישובים שבין שבעה ו-40 קילומטרים מותרים הלימודים רק במבנים שאושרו לכך על ידי הרשויות המקומיות. גם באוניברסיטת בן גוריון שבים לשיגרה - החל מיום שלישי

(28 שניות)

פיקוד העורף התיר אמש (ראשון) את הלימודים בכל יישובי הדרום, בכפוף להוראות הביטחוניות שפרסם.

ביישובים שבטווח של עד שבעה קילומטרים מהרצועה, מותרת הלמידה רק במרחבים מוגנים. ביישובים שבין שבעה ו-40 קילומטרים, הלימודים מותרים רק במבנים שאושרו לכך על ידי הרשויות המקומיות.

גם אוניברסיטת בן-גוריון שבנגב חוזרת בהדרגה ללימודים במתכונת הרגילה - כך על פי הודעת המוסד האקדמי. ביום שלישי הקרוב ישובו ללימודים תלמידי השנה האחרונה לתואר ראשון וכן סטודנטים לתואר שני ושלישי ותלמידי המכינות, זאת בהסכמת פיקוד העורף ועל פי הנחיותיו.

משרד החינוך דיווח הבוקר על אחוזי נוכחות גבוהים בבתי הספר בדרום. כזכור, היום חודשו הלימודים לאחר כשבועיים של הפסקה. באשדוד הגיעו לבתי הספר כ-80% מהתלמידים. בשדרות הגיעו ללימודים 63% מהתלמידים.

בבאר שבע, שספגה רק הבוקר שתי רקטות, הגיעו למעלה מ-70%. בשאר יישובי הדרום מדובר על נתונים של למעלה מ-50% מהתלמידים שהופיעו לשיעור, לאחר שהלימודים הופסקו לאור המבצע בעזה.