לראשונה מאז תחילת המבצע: חיילי מילואים פועלים בעזה

חלק מכוחות המילואים שגוייסו בצו 8 לפני למעלה משבוע נכנסו אמש לפעילות ברצועה • עם זאת, לא מדובר בהרחבת מבצע "עופרת יצוקה" לשלב השלישי • צה"ל העמיק אתמול את פעילותו בשטחי הרצועה והצליח להרוג עשרה מחבלים של חמאס, מבלי שאיש מבין החיילים נפגע • שר הביטחון אומר כי צה"ל ימשיך בפעולה הצבאית ברצועה - במקביל לבחינת יוזמות הפסקת אש בידי ישראל

לראשונה מאז החלה מבצע "עופרת יצוקה", משולבים החל מאמש (ראשון) חיילי מילואים בפעילות בעומק רצועת עזה. שילובם של חיילי מילואים בפעולה לא מעיד על כך שהחל שלב ג' של המבצע.

במהלך יום ראשון העמיק צה"ל את אחיזתו בעזה. כח של גולני, שפעל בשעות הבוקר בשכונה בדרום מערב העיר נאלץ להתמודד עם קבוצה של עשרה חמושים שנכנסה בלב הכח. חיילי גולני הצליחו להרוג את כל המחבלים, מבלי שאף חייל יפצע. מקרה זה משקף שורה של התקלויות שאירעו היום בעזה.

קצין בכיר בחיל השריון שנמצא בגזרת הלחימה בעזה סיפר כי הוא מזהה מאמץ של חמאס לשבור את המצור שהטילו חטיבות השריון והרגלים על העיר עזה. לדבריו, חמושי חמאס מנסים להגיע מדרום רצועת עזה אל צפון הרצועה גם באמצעות מנהרות ואמבולנסים.

ובתוך כך, ישראל קיבלה אמש אור ירוק מהבית הלבן להמשך הפעולה הצבאית ברצועה. סגן נשיא ארצות הברית, דיק צ'ייני, אמר בראיון לרשת CNN כי "קיים פער בין החלטות מועצת הביטחון לבין המציאות בשטח".

צ'ייני, שהתבטא לראשונה מאז החלטת מועצת הביטחון להפסיק את הלחימה ברצועה, אמר עוד כי "פעולת צה"ל תמשיך עד שחמאס יסכים להפסיק לירות רקטות על ישראל, ותופסק אספקת הנשק מסוריה ואיראן". צ'ייני אף הדגיש בדבריו כי בפעולה מגינה ישראל מגינה על עצמה מפני ארגון טרור.

ושר הביטחון, אהוד ברק, אומר, כי צה"ל ימשיך בפעולה הצבאית ברצועה - במקביל לבחינת יוזמות הפסקת אש בידי ישראל. בסיור שקיים היום במפקדת חטיבת גולני שמע שר הביטחון סקירות והערכת מצב על הלחימה בעזה.

לברק נילוו בביקורו מפקד פיקוד דרום, האלוף יואב גלנט, ראש אגף מבצעים בצה"ל, האלוף טל רוסו, מפקד אוגדת עזה, תת-אלוף אייל אייזנברג, מפקד חטיבת גולני, אלוף-משנה אבי פלד, וגורמי ביטחון נוספים.

(59 שניות)