רה"מ לנאט"ו: אתם נלחמים בטרור - אנחנו מגנים על הבית

אולמרט נפגש הערב עם מזכ"ל נאט"ו ודן עימו במצב בדרום ישראל וברצועה מאז תחילת מבצע "עופרת יצוקה" • יאפ דה הופ סחייפר אמר כי זכותה של ישראל להגן על תושביה, אך הביע דאגה מהרג חפים מפשע בעזה • אומלרט ענה כי "מדינת ישראל עושה רבות בנושא ההומניטארי" - מהעברת סיוע הומניטארי ועד הימנעות מהרג חפים מפשע, והודה למזכ"ל נאט"ו על שיתוף הפעולה של ארגונו עם ירושלים

"אתם נלחמים בטרור גם אם השטח שלכם לא בסכנה מיידית - ואילו אנחנו מגנים על שטח שלנו ועל אזרחים שלנו שנפגעים יום-יום" - כך אמר הערב (ראשון) ראש הממשלה אהוד אולמרט למזכ"ל נאט"ו, יאפ דה הופ סחייפר.

השניים נועדו בלשכתו של אולמרט בירושלים, וראש הממשלה דן עם מזכ"ל נאט"ו במצב בדרום ישראל וברצועת עזה מאז החל מבצע "עופרת יצוקה" לפני 16 יום.

"במשך שבע שנים סבלו תושבינו מירי רקטות לעברם. האם אתה מכיר עוד מדינה שהיתה מוכנה לסבול דבר כזה? שלא היתה מגיבה לו תושביה היו נתונים תחת מתקפה יומיומית?" שאל ראש הממשלה ודה הופ ענה כי "הוא יכול להבין את רצונה של ישראל להגן על תושביה". עם זאת הוא הביע דאגה מהריגתם של חפים מפשע בעזה.

לטענה זו ענה אולמרט כי מדינת ישראל עושה רבות בנושא ההומניטארי, מפתיחת מעברים להעברת סחורות לרצועה ועד הימנעות מירי במקרים שבהם יש חשש ממשי כי אזרחים ייפגעו.

"טייסים מספרים על כך שנמנעו מלפגוע במשגרי רקטות רק כי ראו לידם אנשים שאינם מזוהים, והם העדיפו שלא לירות לעברם" סיפר אולמרט.

בסיום הפגישה הודה ראש הממשלה למזכ"ל נאט"ו על שיתוף הפעולה של הברית הצפון אטלנטית עם ישראל, ואמר כי "ישראל עומדת מאחורי נאט"ו בתמיכה מלאה במאבקה בטרור, כפי שאנו מצפים שתבינו אותנו במאבקנו בטרור.