ספרד: למעלה מ-100,000 מפגינים קראו להפסקת המבצע בעזה

ההפגנה שנערכה בעת ובעונה אחת במדריד ובערים אחרות במדינה הייתה הגדולה ביותר שהתקיימה עד כה באירופה כנגד המבצע. מאות אלפים נשאו שלטים בגנות ישראל. בין המפגינים הייתה גם אמו של השחקן ההוליוודי חביאר ברדאם שאמרה "רצועת עזה היא כעת מחנה ריכוז, ועל הממשלה הספרדית לעשות משהו בעניין"

למעלה ממאה אלף בני אדם הפגינו היום (ראשון) במדריד ובערים אחרות בספרד נגד מבצע "עופרת יצוקה" וקראו להפסקת אש מיידית. ההפגנה במדריד הייתה הגדולה ביותר בשנערכה באירופה.

המפגינים צעדו לאורך השדרות כשהם נושאים שלטים בגנות ישראל - חלקם קראו לעצור את המבצע, על חלקם התנוסס תוכן גרפי יותר שכלל ציורים של ידיים מגואלות בדם וגופות של ילדים.

בעצרת נאמו לא רק פוליטיקאים ופעילי שמאל ספרדים, גם שחקנים מפורסמים נשאו דברים. בין הדוברים הייתה פילאר, אמו של השחקן זוכה האוסקר, חביאר ברדאם. "הממשלה הספרדית חייבת לעשות משהו. רצועת עזה הפכה בחלקה למחנה ריכוז" אמרה. ראש הממשלה הספרדי אמר כי זו "חובתו לקרוא לישראל להפסיק את האש באופן מיידי".

באיטליה, לעומת זאת, הממשלה כועסת על המפגינים המוסלמים. שר ההגנה האיטלקי, איגנציו לה רוסה הזהיר היום את המוסלמים בארצו להפסיק לגרום פרובוקציות בהפגנות פרו פלסטיניות שערכו ברחבי המדינה בשבועות האחרונים.

"איני מעוניין למנוע מאיש את הזכות להתפלל, אך התפילות הללו הן אתגר לשלום" אמר איגנציו בראיון שהעניק לעיתון איטלקי.

אלפי מוסלמים ערכו תפילה בתחנת הרכבת המרכזית של מילנו ביום שבת האחרון. בשבוע שלפני כן התפללו אלפי מאמינים מוסלמים אל מול הקתדרלה המרכזית של מילנו. "אני אומר די לפרובוקציות של המוסלמים במילנו" אמר השר, החבר במפלגת הברית הלאומית הימנית.