דיווח: 4 אזרחים מצרים נפגעו בהפגזת צה"ל ברפיח

מטוסים של חיל האויר ממשיכים להפציץ לאורך כל היום - גם בגבול שבין מצרים לעזה. רשת הטלוויזיה הערבית "אל ג'זירה" מדווחת על על תינוק בן שנתיים, ילד בן חמש ושני שוטרים שנפצעו. מדובר צה"ל נמסר כי למעלה מ-20 מנהרות נהרסו בתקיפה

(2:27 דקות)

רשת "אל ג'זירה" מדווחת הערב (ראשון) על מצרים שנפצעו במהלך הפצצת צה"ל בגבול שבין עזה לסיני. על פי המדווח בסוכנויות הידיעות, פעוט בן שנתיים, ילד בן חמש ושני שוטרים נפגעו בתקיפה. הפצועים הללו הם הקורבנות המצרים הראשונים לתקיפת צה"ל בעזה. עדי ראייה סיפרו כי גם בתים בצד המצרי של הגבול נפגעו בהפגזה.

גם היום ה-16 למבצע "עופרת יצוקה" עומד בסימן המלחמה במנהרות ההברחה. חיל האוויר תקף היום למעלה מ-20 מנהרות לאורך ציר פילדלפי, מדובר צה"ל נמסר כי המנהרות נוצלו להברחת אמצעי לחימה לשטחי הרצועה. עוד נמסר מדובר צה"ל כי "חיל האויר ימשיך בתקיפת מנהרות".

"לישראל אין כוונה להקטין את הלחץ על חמאס והיא תפעל בנחישות עד להשגת מטרות המבצע", כך אמר היום בצהריים מזכיר הממשלה, עובד יחזקאל. הדברים נאמרו בתדרוך לעיתונאים לאחר סיום ישיבת הממשלה.

ראש אמ"ן אמר באותה ישיבה כי "הזרוע הצבאית של חמאס נפגעה קשות בעיקר בצפון הרצועה. חמאס סובל מאבידות רבות ופגיעה משמעותית ביכולת הירי תלול המסלול".

מזכיר הממשלה ציין כי ראש אמ"ן הציג לשרים בישיבת הממשלה תמונה מעודדת לגבי מצבו של חמאס לאחר 16 ימי לחימה.

האלוף ידלין אמר כי על פי המידע שבידי ישראל "חמאס מצוי במצוקה קשה כמעט בכל תחום. מנהיגי חמאס והזרוע הצבאית מסתתרים בבונקרים, בתי חולים ונציגויות זרות. הראיונות ששודרו עם מנהיגי חמאס הוקלטו מראש. אנשי הזרוע הצבאית של חמאס בוזזים את שיירות הסיוע ההומניטרי והסיוע מועבר למחסני חמאס ומשם רק לתומכי חמאס".