תיעוד: בית ספר ממולכד ברצועת עזה

שיטת הפעולה של חמאס הוצגה היום בפני חברי הממשלה: בית ספר ממולכד בשכונת זייתון שבמזרח העיר עזה. במקום ישנו 150 חיילים שניצלו בנס

(2:49 דקות)

חומר נפץ רב נמצא בבית ספר בשכונת זייתון בעזה בו לנו כ-150 חיילים גבעתי בתחילת המבצע הקרקעי, על כך מעידות תמונות שהוצגו היום (ראשון) בישיבת הממשלה. חומרי החבלה התגלו כאשר אחד החיילים שקם בבוקר ראה את הפתיל שנמתח לאורך המבנה. הוא העיר את חבריו וגילה את הסכנה בו היו נתונים הוא וחבריו.

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, טען הבוקר בישיבה כי ישראל מתקרבת ליעדים שהציבה לעצמה עם היציאה למערכה בעזה. הוא הוסיף כי עדיין "דרושים עוד סבלנות, נחישות ומאמץ, כדי שנגשים את אותם יעדים באופן שנשנה את המציאות הביטחונית בדרום, ואזרחינו יוכלו לחוש ביטחון ויציבות לאורך זמן". את תוצאות הלחימה עד כה כינה אולמרט "הישגים מרשימים"

אולמרט התייחס גם ללחץ הבינלאומי שמופעל על ישראל, ובראשו החלטת מועצת הביטחון של האו"ם להורות על הפסקת אש. "שום החלטה שהתקבלה או שתתקבל בעתיד לא תפקיע מאיתנו את זכותנו הבסיסית להגן על תושבי ישראל", הוא אמר. "אסור לנו להחמיץ ברגע האחרון את מה שהושג במאמץ לאומי חסר תקדים אשר החזיר את רוח האחדות לעם ישראל. לציבור הישראלי, ובעיקר לתושבי הדרום הנמצאים בעורף, יש את הסבלנות והנכונות לכך – גם לממשלה".

"ידענו מראש שזה איננו מאבק קל ופשוט ואף לא השלינו את עצמנו כי מה שנראה טבעי וברור ומובן מאליו לגבי כל מדינה אחרת בעולם, יתקבל במידה ראויה של הסכמה כאשר מדובר במדינת ישראל", המשיך אולמרט. "התובנות הללו לא פגעו ולא פוגעות לרגע, בנחישות ובנחרצות שלנו להגן על תושבינו".