אשדוד: רקטה נפלה בגן ילדים - לא היו נפגעים בגוף

מטח רקטות נורה לעבר ישובי הדרום בשעות אחר הצהריים. בשדרות נפלה רקטה סמוך מאוד לביתו של ראש העיר, נזק נגרם למבנה. באשדוד ההחלטה שלא להשיב את הילדים לגנים הוכחה כנכונה, כשרקטה התפוצצה בגן. למעלה מ-20 רקטות נורו לעבר ישראל מאז שעות הבוקר

(2:02 דקות)

גם ביומו ה-16 של מבצע "עופרת יצוקה" הירי לעבר יישובי הדרום נמשך. שתי רקטות גראד נפלו בשעות אחר הצהריים באשדוד - אחת התפוצצה בחצר גן ילדים בעיר והשניה בשטח פתוח. איש לא נפגע, אולם כמה בני אדם לקו בחרדה. תקרת הגן קרסה, ונזק כבד נגרם למבנה.

רקטה נוספת נפלה סמוך לביתו של ראש עיריית שדרות, דוד בוסקילה. הרקטה התפוצצה כ-150 מטרים מביתו של ראש העיר, וגרמה נזק למבנה. לא היו נפגעים בגוף.

מוקדם יותר נפלו עוד חמש רקטות, אחת בשטח פתוח במועצה המקומית גדרות ועוד ארבע בשטחים פתוחים במועצה האזורית אשכול - לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. משעות הבוקר נפלו למעלה מ-20 רקטות בשטח ישראל.

שר החוץ הגרמני: אין מדינה בעולם שתסבול ירי על אזרחיה »
למרות הירי אחוזי נוכחות גבוהים במוסדות הלימוד בדרום »

ראש אמ"ן, האלוף עמוס ידלין, אמר לשרים בישיבת הממשלה השבועית כי "הזרוע הצבאית של חמאס נפגעה קשות בעיקר בצפון הרצועה. חמאס סובל מאבידות רבות ופגיעה משמעותית ביכולת הירי תלול המסלול". ראש אמ"ן הציג לשרים בישיבת הממשלה תמונה מעודדת לגבי מצבו של חמאס לאחר 16 ימי לחימה.

האלוף ידלין אמר כי על פי המידע שבידי ישראל "חמאס מצוי במצוקה קשה כמעט בכל תחום. מנהיגי חמאס והזרוע הצבאית מסתתרים בבונקרים, בתי חולים ונציגויות זרות. הראיונות ששודרו עם מנהיגי חמאס הוקלטו מראש. אנשי הזרוע הצבאית של חמאס בוזזים את שיירות הסיוע ההומניטרי והסיוע מועבר למחסני חמאס ומשם רק לתומכי חמאס".