הערב: דיון מכריע בשאלת המשך מבצע "עופרת יצוקה"

ראש הממשלה, שר הביטחון, שרת החוץ ובכירים במערכת הביטחון יתכנסו לדיון ביוזמת הצעת הפסקת האש המצרית • דיון זה מתכנס כשברקע דיווחים לפיהם באו"ם מגבשים החלטה מחייבת שתקרא להפסקת אש מיידית ברצועה • הטלוויזיה הערבית דיווחה מוקדם יותר כי חמאס אומר כי המתווה המצרי "אינו ראוי"

(45 שניות)

דיון מכריע בהשתתפות ראש הממשלה אהוד אולמרט, שר הביטחון אהוד ברק, שרת החוץ ציפי לבני וראש האגף המדיני-ביטחוני במשרד הביטחון עמוס גלעד יתכנס הערב (חמישי). על הפרק: היוזמה המצרית-צרפתית להפסקת האש.

פגישה זו באה על רקע הדיווח לפיו ארצות הברית, בריטניה וצרפת פועלות לגיבוש החלטת או"ם מחייבת, שתקרא "להפסקת אש מיידית" ברצועת עזה.

דיפלומטים המעורבים בדיונים אמרו לסוכנות הידיעות "רויטרס" כי ארצות הברית ובנות בריתה המערביות ביקשו לפרסם הודעה נשיאותית, שאינה מחייבת, ואולם מדינות ערב לחצו להישג משמעותי יותר והצליחו.

קצין צה"ל שנהרג בעזה: רב-סרן רועי רוזנר מחולון »
יום הלחימה ה-13: ירידה במס' הרקטות שנורו לעבר הדרום »
מפת טווחי נפילת הרקטות והנחיות פיקוד העורף »

"אנו מבקשים לגבש החלטה שתכלול קריאה להפסקת אש מידיית, פעולה להפסקת הברחת הנשק ופתיחת המעברים" - אמר אחד הדיפלומטים לסוכנות הידיעות.

בישראל ובחמאס לא נרשמו תגובות נלהבות להצעה המצרית להפסקת אש. בצהריים דיווחה רשת הטלוויזיה אל-ערבייה כי הנהגת הארגון בדמשק הודיעה שאינה מעוניינת ביוזמה המצרית להפסקת אש בטענה ש"אינה ראויה".

בישראל דנו אתמול שרי הקבינט ארוכות בהצעה, ובתום הדיון הודיעו, כי הוחלט על המשך המבצע הקרקעי במתכונתו הנוכחית - תוך כדי בחינת ההצעות להפסקת האש.

מוקדם יותר הבהירה שרת החוץ ציפי לבני כי המבצע בעזה לא יכול להסתיים בהסכמים עם חמאס. "דבר אחד חייב להיות ברור לכולכם" אמרה השרה בנאום בפני שגרירים זרים "המאבק הזה הוא נגד הטרור והוא לא יכול להסתיים בהסכמים איתו".