ברק: עוקבים אחרי מה שקורה בצפון, נגיב כפי שיידרש

שר הביטחון צפה בתרגיל של חיילי מילואים בבסיס צאלים והתייחס לירי הרקטות מלבנון לעבר הגליל המערבי • "אנחנו דרוכים", הבהיר ברק • על האימון של חיילי המילואים אמר: "המפקדים מאוד מרוצים מהאיכות של האימון וההכנה, הם מוכנים למשימות שמחכות להם בעזה"

"אנחנו עוקבים אחרי מה שקורה בצפון, דרוכים, ונגיב כפי שיידרש" – כך הגיב היום (חמישי) בצהריים שר הביטחון, אהוד ברק, לירי הרקטות מלבנון לישראל. ברק אמר את הדברים במהלך ביקורו במרכז לאימוני יבשה בבסיס צאלים.

שר הביטחון צפה בתרגיל של חיילי מילואים המתאמנים לקראת כניסה קרקעית לעזה, ושוחח עם מפקדי החטיבות ומפקדי הגדודים. המפקדים סיפרו לברק על ההכנות של הכוחות ללחימה ברצועה ועל משימותיהם הצפויות.

"הפעולה בעזה נמשכת, ואנחנו רואים כאן את אנשי המילואים, מהיחידות היותר טובות שלנו, באימון אש על דגמים של שטח בנוי. מאמץ של שנתיים אינטנסיביות ויוצאות דופן של אימון, של הצטיידות, של חידוש הציוד, של היכרות המפקדים עם הנושאים – נושא פרי", אמר ברק בתום הביקור.

"שוחחתי עם מפקדי המילואים, והם מאוד מרוצים מהאיכות של האימון וההכנה. הם מוכנים ודרוכים למשימות שמחכות להם בעזה. המפגש הזה גם מחמם את הלב וגם נוסך ביטחון".

ראש ממשלת לבנון: מגנה את הירי לעבר ישראל

מספר שעות אחרי ירי הרקטות מלבנון לעבר הגליל המערבי, אמר ראש ממשלת לבנון פואד סניורה כי הוא מגנה את הפעולה. יחד עם זאת, גינה סניורה גם את ירי הפגזים של צה"ל לעבר לבנון שהגיע בתגובה לירי הרקטות. הוא הבהיר, כי פעולות מסוג זה פוגעות ביציבות האזורית.

במקביל, גורם בכיר בלבנון אמר לסוכנות הידיעות איי-פי, כי ממשלת לבנון לא מעוניינת בהמשך ירי הרקטות לעבר ישראל ותפעל כדי לעצור את היורים. לדבריו, לבנון מחוייבת להחלטה 1701 שהתקבלה בסיום מלחמת לבנון השנייה.

בעקבות הירי, הגביר צבא לבנון את כוחותיו במספר אזורים בדרום המדינה ופרס מחסומים כדי לנסות ולתפוס את המשגרים. קודם לכן, אמרו גורמי ביטחון בלבנון כי הירי בוצע ככל הנראה על ידי גורמים פלסטינים, ולא על ידי חיזבאללה, כפי שמעריכים גם בישראל.