דובר צה"ל: לא פעם ראשונה שחמאס עושה שימוש בבתי ספר

תא"ל אבי בניהו, דובר צה"ל, אומר בראיון לחדשות 10 כי "מתחקיר ראשוני עולה כי הפצצת בית הספר בעזה נגרמה מירי פצמ"רים מחצר המבנה" • הוא הוסיף ואמר כי "יש לנו תיעוד של ירי מרגמות מחצר בית הספר, חמאס עושה שימוש באזרחים" • הוא התייחס גם לתקלות המבצעיות אמש שהביאו למותם של 4 חיילים ואמר "אסור לנו להתבלבל מכל טרגדיה, יש לנו משימה למלא" • זמן קצר לאחר הראיון פורסמו תמונות המעידות על כך שבעבר נורו פצצות מרגמה מתוך בית הספר

(7:30 דק')

"זהו מבצע קשה, כמעט מלחמה, ובמלחמה יש רגעים קשים", כך אומר הערב (שלישי) דובר צה"ל תא"ל אבי בניהו בראיון לחדשות 10. בניהו התייחס להפצצת בית הספר בעזה ואמר כי "זו לא פעם ראשונה שחמאס משתמשים בבתי ספר לירות לעבר צה"ל".

הרוג חמישי ביממה ברצועת עזה»
עזה: עשרות הרוגים פלסטינים בתקיפת בי"ס»
הנחיות פיקוד העורף ומפת טווחי הרקטות»

"אנחנו לא אחת פרסמנו סרטים שרואים מהם בבירור שעושים שימוש בבתי ספר", אמר והוסיף כי ישנם עדויות כי בכירי חמאס של הזרוע הצבאית מתהלכים ברחוב עם ילדים על זרועותיהם.

דובר צה"ל התייחס גם לתקלה המבצעית שהביאה למותם של ארבעה חיילי צה"ל אמש. הוא אמר כי "יש לנו נפגעים, כפי שראינו בימים האחרונים, אבל יש לנו הישגים לא מעטיםף גם בהשתלטות על מרחבי שיגור ומנהרות תופת ומטענים שהונחו באזור. אני מקבל דיווחים של קרבות קשים על הקרקע". הוא הוסיף כי מ-120 מחבלין הרוגים פוגעים פגיעה קשה בתשתית חמאס

דובר צה"ל המשיך ואמר כי "אנחנו שומעים מהחיילים כי הם מתמודדים עם מחבלים מתאבדים, עם צלפים שיורים לעברם, עם בתים ממולכדים. בכל בית שני בערים יש מטענים או מנהרה או מחרטות לייצור רקטות - זה באמת חמאסטן".

כשנשאל לגבי ההלשכות של אבידות לצבא אמר "אי אפשר להתבלבל מאירועים טרגיים. אנו ממשיכים קדימה, כבר אמרנו כי יש רגעים קשים - זה יהיה ארוך וקשה, אבל יש לנו משימה למלא".

זמן קצר לאחר הראיון שערך דובר צה"ל בחדשות 10, פורסמו תמונות המעידות על כך שמתוך בית הספר שהופצץ, נורו בעבר פצצות מרגמה.

תיעוד: ירי מרגמות מתוך בית הספר שהופצץ

האו"ם: 30 הרוגים ועשרות פצועים בהפצצת בית הספר

מוקדם יותר התקיף חיל האוויר באזור בית ספר של האו"ם בעיר עזה. במקום נספרו כ-30 הרוגים. בימים האחרונים משמש בית הספר מקלט למאות פלסטינים שנמלטו מבתיהם בעקבות המבצע של צה"ל ברצועה. באו"ם גינו בחריפות את המקרה, וקראו לחקור אותו.

ג'ון גינג, מנהל פעילויות אונר"א בעזה טוען כי "בית הספר סומן בבירור עם דגל של האו"ם והישראלים קיבלו פירוט מלא לגבי מיקומו ופעילותו".