תיעוד ראשון מעזה: חיילי צה"ל בעומק הרצועה

דובר צה"ל ממשיך לתעד את הפעילות בעזה. לפניכם סרטונים נבחרים וחדשים של פעילות הכוחות הקרקעיים בעומק הרצועה -מארבים של חיילי רגלים, חשיפת מעבדות לייצור קסאמים ומנהרות להברחת אמצעי לחימה, וגם תמונות של תקיפות של מטוסי חיל האוויר, שנעזרו בהכוונת הכוחות בשטח

(14 דקות)

תיעוד ראשון מעזה: לראשונה מאז נכנסו הכוחות הקרקעיים לעומק הרצועה, שחרר היום (שלישי) דובר צה"ל סרטונים חדשים מהחזית שצולמו על ידי חיילי גבעתי.

בסרטונים ניתן לראות תיעוד של מארבים ליליים שביצעו החיילים, הכוונת כוחות אווירים מהשטח, חשיפת מנהרות להברחת נשק ומעבדות לייצור קסאמים.

עוד ניתן לראות בתמונות החדשות ששוחררו מהלחימה בעזה את שיתוף הפעולה ההדוק בין כוחות האוויר לכוחות בשטח, שמכוונים מן הקרקע את מטוסי חיל האוויר לעבר מקורות ירי, משגרים ומחסני נשק בעומק הרצועה. קצין בכיר בצה"ל התייחס לתמונות ואמר כי "לא זכור לי שיתוף פעולה מוצלח כזה בכל שנותיי בצבא".

יושב ראש המועצה לשלום וביטחון, האלוף (במיל) דני רוטשילד, התייחס לתמונות החדשות ששוחררו מעומק הרצועה ואמר כי הן מעידות על כך שהצבא למד לקחים של מלחמת לבנון השנייה ונוקט נכון בלוחמה זהירה בתוך שטח אורבני צפוף.

פרשננו לענייני ערבים, צבי יחזקאלי סבור כי התמונות החדשות מהוות בעיה תודעתית משמעותית לחמאס, זאת מאחר והן מתארות מציאות שונה לחלוטין ממה שמתואר בכלי התקשורת של חמאס על מה שמתרחש בעומק הרצועה.

תמונות נוספות מהלחימה ברצועה (3 דקות)