צפון הרצועה: נחשפה מנהרה שנועדה לחטיפת חיילים

המנהרה הוסתרה על ידי בובה ונחשפה על ידי לוחמי הצנחנים. במהלך היום חיסלו החיילים שני מחבלים מתאבדים שניסו להתפוצץ על הכוחות. חיל האוויר תקף יותר מ-50 מטרות

לוחמים של חטיבת הצנחנים, שפעלו היום (שלישי) באל-עטטרה שבצפון רצועת עזה, הצליחו לחשוף מנהרה שנועדה לחטיפת חיילים. המנהרה אותרה מתחת לבובה שהסתירה את פתח המנהרה.

חיילים בעזה: אנחנו עוברים מבית לבית
סרקוזי: מאמין שהסכם להפסקת אש אינו רחוק
הוראות פיקוד העורף ומפת טווחי הרקטות

כוחות גדולים של חיל רגלים, שריון והנדסה ממשיכים לפעול זה היום הרביעי בתוך שטח הרצועה. במהלך היום ניסו שני מחבלים מתאבדים להתפוצץ על כוחות צה"ל, אולם החיילים הצליחו לחסל את המחבלים.

חיל האוויר ממשיך היום בהפצצות מן האוויר, ומאז שעות הלילה פגע ביותר מ-50 מטרות ברצועה. בין היעדים שהופצצו היו עשרות אתרי ייצור ומחסנים של אמצעי לחימה, מבנים משטרת חמאס ומחנה אימונים של חמושים.

כמו כן, הפציץ צה"ל מבנה בו שהה איימן סיאם, אחד מבכירי הזרוע הצבאית של חמאס, המשמש ראש המערך הרקטי של הארגון. לא ברור אם סיאם נהרג בתקיפה.

גם חיל הים תקף במהלך הלילה יעדים ברצועה והצליח להרוג מספר מחבלים. הספינות, יחד עם כלי טיס של חיל האוויר ובסיוע ארטילרי, הצליחו לפגוע במספר נקודות מהן ניסו המחבלים לירות לעבר כוחות הקרקע שפועלים ברצועה.