ביקור ראש הממשלה בסורוקה: בא לחזק ויצא מחוזק

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ביקר בבית החולים סורוקה כדי לחזק ולעודד את החיילים שנפצעו במהלך הקרבות ברצועה. במהלך הביקור, סייר אולמרט בין מיטות הפצועים, שוחח עימם ויצא מחוזק ומעודד מהחיילים שחיזקו את ידיו וביקשו ממנו לשוב לחזית

(2:30 דקות)

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, קיים היום (שלישי) ביקור חולים בקרב החיילים הפצועים המאושפזים בבית החולים סורוקה בבאר שבע. במהלך הביקור סייר אולמרט בין המחלקות ובין מיטות הפצועים, שוחח עם החיילים וחיזק אותם.

ביקור ראש הממשלה בבית החולים היה ברובו סגור לתקשורת, אולם ממה שניתן לשמוע מהקולות בשטח, אולמרט שבא לחזק את החיילים, יצא דווקא מחוזק מהביקור על ידי הפצועים שביקשו לחזור לחזית ולסיים את המשימה.

במהלך הביקור פגש ראש הממשלה חייל שנפצע קל שסיפר לו כי אימו בכלל אינה מודעת לכך שהוא נלחם ברצועת עזה, וביקש ממנו לא לספר לה על כך. זמן קצר לאחר מכן שוחח אולמרט עם לוחמי גולני שנפצעו באחד הקרבות בעזה, שאל אותם כיצד נפגעו, ושיבח את פעילות הגדוד שלדבריו מהווה "אחד הגדודים המנוסים בחטיבה".

בבית החולים סורוקה מאושפזים כיום 31 חיילים שנפצעו מאז נכנסו הכוחות הקרקעיים לרצועה. 17 מהם הובהלו לבית החולים בעקבות שתי התקריות שאירעו הלילה, במהלכה נהרגו שלושה חיילים וקצין. בין הפצועים המאושפזים בבית החולים, שלושה מהם באורח קשה, תשעה באורח בינוני והיתר במצב קל.

אמש ביקר נשיא המדינה, שמעון פרס, את החיילים הפצועים המאושפזים בבית החולים ואמר להם כי "הקרב עם חמאס הוא קרב צודק ובלתי נמנע". בסיום ביקור הפצועים אמר הנשיא כי הוא נרגש מרוח הלחימה של הלוחמים ואמר להם "נלחמתם בגבורה בעזה והיום אתם נלחמים כדי להבריא בבית החולים". הנשיא הוסיף "המבצע מעורר התפעלות מהצד האנושי שלו".