חשד: חייל נרצח בבסיס צה"ל על ידי חייל אחר

המשטרה הצבאית החוקרת חושדת כי חייל שנפצע אתמול בבסיס בדרום ומת מפצעיו, נורה על ידי אחד מחבריו. החשוד נעצר והועבר לחקירה. צו איסור פרסום הוטל על כל פרטי הפרשה

חשד לפרשה חמורה במיוחד בצה"ל: חייל נורה אתמול (שלישי) למוות באחד הבסיסים בדרום הארץ, והמשטרה הצבאית החוקרת חושדת כי הוא נרצח על ידי אחד מחבריו. על פרטי החקירה הוטל צו איסור פרסום.

התקרית אירעה אתמול בשעות הערב. החייל נמצא כשהוא ירוי והועבר במצב אנוש לבית החולים "סורוקה" שבבאר שבע. הרופאים ניסו לייצב את מצבו, אך נאלצו לקבוע את מותו.

אל הבסיס הוזעקו חוקרים של המשטרה הצבאית, שעצרו את החשוד בירי והעבירו אותו לחקירה. במצ"ח חושדים כי ירה בחברו לבסיס במתכוון, ואם יצליחו להוכיח זאת - יאשימו אותו ברצח.

ההחלטה להטיל צו איסור פרסום על כל פרטי האירוע התקבלה כדי לאפשר למצ"ח להמשיך בחקירה. צו איסור הפרסום כולל את שמות החשוד והקורבן, את שם הבסיס וכל פרט על התנהלות החקירה.

המקרה האחרון של רצח חייל על ידי חברו אירע בפברואר 2002, אז נרצח טוראי אבי דנילוביץ', טירון של גבעתי, בבסיס הטירונים של החטיבה שבנגב. חברו של דנילוביץ' הודה ברצח, וסיפר כי טען את נשקו האישי, נכנס לאוהל של הקורבן וירה בו מטווח קצר.