דיווח: לפחות 40 הרוגים בהפגזת צה"ל על בית ספר בעזה

מקורות רפואיים ברצועה מדווחים כי לפחות 40 בני אדם נהרגו ועשרות נפצעו בנפילת שני פגזי טנק ליד בית ספר של האו"ם בג'בליה • בית הספר משמש מקלט למאות בני אדם שנמלטו מבתיהם • קודם לכן דווח על 12 בני משפחה, בהם שבעה ילדים, שנהרגו בהפצצה של חיל האוויר בשכונת זייתון

(4 דקות)

מקורות פלסטינים ברצועה מדווחים היום (שלישי) אחרי הצהריים, כי לפחות 40 בני אדם נהרגו בנפילה של שני פגזי טנק סמוך לבית ספר של האו"ם במחנה הפליטים ג'בליה שבצפון הרצועה. על פי הדיווח, עשרות בני אדם נוספים נפצעו בתקיפה.

עזה: מחבל ניסה להתפוצץ על חיילים-ונורה»
ארבעת ההרוגים בעזה למנוחות»
הנחיות פיקוד העורף ומפת טווחי הרקטות»

בית הספר שנפגע משמש בימים האחרונים מקלט למאות פלסטינים שנמלטו מבתיהם בעקבות המבצע של צה"ל ברצועה. באו"ם גינו בחריפות את המקרה, וקראו לחקור אותו. בצה"ל אומרים כי הנושא נמצא בבדיקה.

קודם לכן היום, דיווחו גורמים פלסטינים על 12 בני משפחה אחת, בהם שבעה ילדים, שנהרגו בהפצצה של חיל האוויר בשכונת זייתון במזרח העיר עזה. גם במקרה הזה נמסר מדובר צה"ל כי הנושא נמצא בבדיקה.

בשעות הבוקר דווח, כי שלושה ילדים נהרגו מירי של טנקים ישראלים על בית ספר אחר של האו"ם ברצועה. על פי הדיווח, בתקרית היו גם פצועים רבים.

הפלסטינים משחררים היום נתונים לגבי מניין ההרוגים מאז "תחילת המבצע", שעומד לטענתם על כ-600 בני אדם, מתוכם כמעט 200 ילדים. אתמול דיווחו הפלסטינים כי שבעה בני משפחה - הורים וחמשת ילדיהם - נהרגו מפגיעה של פגז ישראלי בביתם במחנה הפליטים שאטי בעיר עזה.

חברי כנסת ערבים: להעמיד לדין את רה"מ, ברק והרמטכ"ל

חבר הכנסת טאלב א-סאנע (רע"מ-תע"ל) פנה ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, ולפרקליט הצבאי הראשי, תת אלוף אבי מנדלבליט, כדי שיחקרו את המבצע של "צה"ל ברצועת עזה. לדבריו, יש להעמיד את ראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל לדין בגין עבירות של פשעי מלחמה.

"פניתי ליועץ המשפטי לממשלה ולפרקליט הצבאי הראשי בבקשה לחקור את רצח הילדים החפים מפשע ברצועת עזה על ידי כוחות צה"ל", אמר א-סאנע. "אני מאשים את האחראיים לכך בפשעי מלחמה.

"צריך להעמיד את אהוד אולמרט, אהוד ברק וגבי אשכנזי לדין", הבהיר חבר הכנסת והוסיף כי הוא שוקל לפנות לבית הדין הבינלאומי בהאג, בדרישה להעמיד את השלושה לדין.

גם חבר הכנסת אחמד טיבי יצא היום במתקפה נגד ישראל. "התקשורת הישראלית מסתירה מהציבור הישראלי את תמונות הזוועה וההרג ההמוני של אזרחים וילדים בעזה", אמר. "הרג האזרחים שם הוא חסר תקדים. מה שמתרחש בעזה הוא פשע מלחמה מתגלגל שיש להפסיקו לאלתר".