נערכים להסלמה: פיקוד העורף יפעיל מערך התרעה גם ברחובות

בפיקוד העורף לא פרסמו הנחיות מיוחדות לתושבי רחובות, ואולם הוחלט על הפעלת מערך הצופרים בעיר. במקביל, ממשיכים בפיקוד להבטיח את תקינותן של מערכות ההתרעה ביישובים שנמצאים בטווח הסכנה

עם כניסתו של מבצע "עופרת יצוקה" ליומו ה-11 ולאור המשך הירי לעבר שטח ישראל בפיקוד העורף נערכים לכניסתם של ישובים נוספים לטווח ירי הרקטות של חמאס. בהערכת מצב שקיים הפיקוד הבוקר (שלישי), הוחלט להפעיל את מערך ההתרעה גם ברחובות. עם זאת, בשלב זה טרם פורסמו המלצות מיוחדות לאזרחים.

במקביל, ממשיכים בפיקוד לעמול על הבטחת תקינותן של מערכות ההתרעה ביישובים שנמצאים בטווח הסכנה.

אלוף משנה איתן עמרם, מפקד מחוז הדרום בפיקוד העורף, אמר לחדשות nana10: "אנו עדיין מזהים בעיות במערכת ההתרעה, ועובדים על תיקונן. הבוקר זיהינו תקלה במערכת בבאר שבע וכעת הצוותים הטכניים מתקנים אותה. אנו נמצאים בפריסה מלאה של מערכות ההתרעה ומעריכים כי בזמן הקרוב הן יושלמו".

מפת טווחי נפילת הרקטות והנחיות פיקוד העורף »
גדרה: רקטה התפוצצה סמוך לבית מגורים - תינוקת נפצעה קל »
אולמרט דחה הצעה נוספת להפסקת אש: נמאס לנו ממחוות »

עמרם הוסיף כי במקביל הם עובדים "בצורה שוטפת עם מחוז המרכז שם, הוחלט להפעיל את מערכת ההתרעה. בשלב זה גם עומלים אנשי פיקוד העורף על תוכנית הדרגתית להמשך ימי הלחימה וכיצד לעבור בהדרגתיות ממצב חירום לשיגרה".

כזכור, ביום ראשון אישרה ועדת החוץ והביטחון את בקשתו של השר אהוד ברק, להרחיב את טווח המצב המיוחד בעורף ל-40 ק"מ מרצועת עזה, וזאת לתקופת זמן של עד 3 חודשים. כמו כן, אישרה ועדת החוץ והביטחון גיוס מילואים נרחב, לפי בקשת שר הביטחון מאמש. כזכור, אישרה הממשלה במשאל שרים טלפוני את הכרזתו של ברק על מצב מיוחד בעורף, והקבינט אישר ביום שישי את בקשתו לגיוס מילואים נרחב. כעת על פי החוק אישרה הוועדה את בקשותיו.