אולמרט דחה הצעה נוספת להפסקת אש: נמאס לנו ממחוות

ראש הממשלה נפגש עם שרי החוץ של האיחוד האירופי והבהיר להם שישראל לא תהיה מוכנה להסכם רגיעה נוסף, מהסוג שהושג בעבר. "הגיע הזמן למעשים" אמר אולמרט. משרד החוץ ממשיך לפעול בניו יורק כדי למנוע החלטה שתצר את צעדי ישראל בהמשך הלחימה

(18 שניות)

האיחוד האירופי הגיש לישראל הצעה נוספת להפסקת אש של 48 שעות - ונדחה. ראש הממשלה אהוד אולמרט אמר הבוקר (שלישי) בפגישה עם שרי החוץ של האיחוד האירופי "נמאס לנו ממחוות. הגיע הזמן למעשים, הדבר הראשון שישראל דורשת הוא השגת הסדר שבמסגרתו יופסקו הברחות הנשק והתעצמות של חמאס".

גדרה: רקטה התפוצצה סמוך לבית מגורים - תינוקת נפצעה קל »
ניסיון חיסול נוסף בעזה: היעד - ראש מערך הרקטות של חמאס »
מפת טווחי נפילת הרקטות והנחיות פיקוד העורף »

אולמרט הזהיר, כי אם ישראל תסכים לעוד הסכם רגיעה כבעבר "חמאס יירה בהמשך לטווח של 60 קילומטרים ולא 40 קילומטרים כפי שהוא עושה כעת".

במהלך הפגישה הציג אולמרט את דרישת ישראל ולפיה מועצת הביטחון של האו"ם לא תקבל החלטה בנושא הלחימה בעזה בישיבתה מחר בניו-יורק. "זה איננו הדבר הנכון לעשות כעת מכיוון שצריך לתת הזדמנות למיצוי המהלך האמריקני שיהיה הרבה יותר אפקטיבי" אמר ראש הממשלה.

אולמרט הבהיר לשרי החוץ האירופים כי יש לכפות על חמאס את הפסקת הירי בתמיכה אזורית. הוא הוסיף כי בעתיד אם חמאס יירה הוא יחטוף וישראל תגיב.

ראש הממשלה הסכים לבקשת האירופים להקמת חמ"ל משותף לארגונים הבינלאומיים הפועלים ברצועת עזה ולצה"ל, זאת בעקבות הדאגה העמוקה שהביעו האירופים מהעובדה שהמזון והתרופות שמוזרמים לרצועה בסיוע צה"ל לא מגיעים לתושבים בגלל הלחימה בשטח.

ישראל ממשיכה במאמצים הדיפלומטים אינטנסיביים בניו יורק כדי למנוע החלטה במועצת הביטחון של האו"ם שתצר את צעדי צה"ל בהמשך הלחימה בעזה.

גם נשיא המדינה נפגש עם שרי החוץ האירופים המבקרים בישראל והדגיש: "אירופה חייבת לפקוח עיניים בכל הקשור למלחמה בעזה. אף אחד מכם לא היה סובל ירי טילים על אזרחיכם ועליכם להבין כי החמאס הוא ארגון טרור מהסוג השפל ביותר המשתמש באוכלוסיה של נשים וילדים כמגן אנושי".