נתניהו לסרקוזי: אם נפסיק את האש עכשיו - טילים יגיעו לת"א

יו"ר הליכוד נפגש עם נשיא צרפת. סרקוזי אמר כי בכוונתו לפעול מול מצרים למניעת הברחות הנשק לרצועת עזה. נתניהו השיב כי קהיר אינה אוטמת רצועת גבול באורך 10 קילומטרים, וכי ברור שאם תהיה הפוגה כעת בתנאים הנוכחיים טילים יוכלו להגיע לתל אביב ולכן "צריך חסימה אפקטיבית של ציר פלדלפי"

יו"ר האופוזיציה, ח"כ בנימין נתניהו נפגש הבוקר (שלישי) עם נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי. על סדר היום של השניים עמדה סוגיית הברחות הנשק ממצרים לרצועת עזה.

סרקוזי אמר לנתניהו, כי הוא מתכוון לפעול למניעת הברחות הנשק מול קהיר. נתניהו נותר ספקן ואמר כי "מצרים לא מפעילה כוח צבאי כדי לאטום רצועת גבול של עשרה קילומטר. ברור שאם תהיה הפוגה כעת בתנאים הנוכחים, טילים יוכלו להגיע לתל אביב ולכן צריך חסימה אפקטיבית של ציר פילדלפי".

נתניהו שב והביע פקפוק לגבי הנכונות המצרית לפעול בנושא זה. הנשיא הצרפתי העלה את האפשרות שישראל תתיר כניסה נוספת של סיוע הומנטירי לרצועה. נתניהו השיב שהוא "בטוח שהממשלה תשקול את הנושא בצורה עניינית".

גם האלוף (מיל') עמוס גלעד, ראש המטה המדיני ביטחוני במשרד הביטחון נדרש הבוקר לנושא הברחות הנשק ממצרים. גלעד הבהיר כי "עיקר הפעילות צריכה להתמקד במניעת הברחות, פעילות אותה רק המצרים יכולים לבצע.

בראיון לרדיו 99FM הביע גלעד לגבי היעילות של הצבת כוחות זרים בציר פילדלפי. "ראש כח אמריקאי אתה חושב שזה יעזור? מי שיכול למנוע הברחות זה רק המצרים. כדי למנוע הברחות אתה צריך לפגוע במבריחים - ומי שיכול לפגוע בהם אלה הם בראש ובראשונה המצרים, עם שירותי הביטחון היעילים שלהם. האמריקאים האירופאים כל גורם זר אחר לא יורשה להיכנס לשם, וגם אם כן, מה הערך המוסף שלו כל עוד המצרים יושבים שם?"