גדרה: רקטה התפוצצה סמוך לבית מגורים - תינוקת נפצעה קל

ירי הרקטות לעבר שטח ישראל נמשך גם הבוקר ולראשונה הצטרפה גם גדרה לרשימת היישובים המותקפים • תינוקת בת שלושה חודשים נפצעה קל מרסיסי זכוכית שהתנפצה בעקבות התפוצצות הרקטה • מצבה מוגדר קל ומוענק לה טיפול רפואי • צה"ל ממשיך לפעול ברצועה

(20 שניות)

מבצע "עופרת יצוקה" נכנס היום (שלישי) ליומו ה-11 והירי לעבר שטח ישראל נמשך. רקטה מסוג גראד שהתפוצצה סמוך לבית בגדרה, גרמה לפציעתה של תינוקת בת שלושה חודשים - והכניסה את את המועצה המקומית לרשימת היישובים המותקפים.

מצבה של התינוקת מוגדר קל והיא פונתה מהמקום לקבלת המשך טיפול, ביחד עם עוד שתי נפגעות חרדה.

שש רקטות נורו מאז שעות הבוקר לעבר יישובי הדרום. שלוש רקטות קסאם נחתו במועצה האזורית שער הנגב. מוקדם יותר נפלו עוד שתי רקטות בשטחים פתוחים במועצה האזורית אשכול ובאזור נתיבות. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

במקביל, הלחימה ברצועת עזה נמשכת גם הבוקר. הטלוויזיה של חמאס מדווחת על ארבעה בני משפחה שנהרגו בהפגזת בית מגורים בצפון הרצועה. מוקדם יותר דיווחו הפלסטינים על עשרה הרוגים בדרומה. מדובר צה"ל נמסר כי הדיווח נבדק.

פעילות צה"ל ברצועת עזה נמשכת כל העת - הבוקר היא מתמקדת בעיר עזה, שם מצויים עיקר הכוחות של חמאס. מטוסי קרב ואוניות של חיל ים מפגיזים גם הבוקר. הפלסטינים מדווחים על תנועה של טנקים בחאן יונס שבדרום הרצועה.

כ-40 רקטות קסאם וגראד נורו אתמול לעבר יישובי הדרום. שני בני אדם נפצעו אמש בינוני וקל, מפגיעת פצצת מרגמה בתחומי המועצה האזורית שער הנגב.

מאוחר יותר התפוצצה רקטת גראד בשטח פתוח בעיר אשקלון. איש לא נפגע, ולא נגרם נזק. בשעות אחר הצהריים רקטה פגעה ישירות בגן ילדים באשדוד שהיה ריק מאדם, וגרמה לכמה נפגעי חרדה.

(1:41 דק')