אולמרט: ישראל יצאה למבצע אחרי שנים של ירי רקטות

ראש הממשלה נפגש עם ראשי ועידת הנשיאים של הארגונים היהודיים בארה"ב והסביר כי פעולת צה"ל החלה אחרי שחמאס הפר את הרגיעה. בשיחה עם ראש ממשלת צ'כיה אמר אולמרט כי לצד הלחימה מנהלת ישראל מגעים להסדר מדיני

"ישראל יצאה למבצע צבאי לאחר שנים שבהן סבלו תושבי הדרום מירי רקטות בלתי פוסק, ולאחר שחמאס הפר פעם אחר פעם את הרגיעה" – כך אמר הערב (שני) ראש הממשלה אהוד אולמרט. הדברים נאמרו בפגישה עם ראשי ועידת הנשיאים של הארגונים היהודיים, שהגיעו מארה"ב כדי להביע הזדהות עם ישראל על רקע המבצע הצבאי בעזה.

עזה: חילופי אש כבדים בין צה"ל למחבלים
שני פצועים מנפילת פצמ"ר בשער הנגב
הוראות פיקוד העורף ומפת טווחי הרקטות

ראשי ועידת הנשיאים של הארגונים היהודיים, שביקרו בשעות הבוקר באשקלון, אמרו לראש הממשלה כי הביקור המחיש להם באופן החד ביותר את המצב שבו נתונים תושבי ישראל, והוסיפו כי הם מחזקים את ידי ראש הממשלה, צה"ל והעם כולו, וישמחו לסייע בכל דבר שניתן.

בתוך כך, שוחח ראש הממשלה בטלפון עם מירק טופולנק, ראש ממשלת צ'כיה, המשמשת נשיאה תורנית של האיחוד האירופי. אולמרט עדכן את טופולנק על התקדמות המבצע בעזה, וסיפר לו כי במקביל ישראל מקיימת מהלכים רבים כדי להגיע להסדר מדיני.

ראש ממשלת צ'כיה שמע את הסקירה של אולמרט ואמר: "אני מבין את הצורך בהפסקת הירי של החמאס לעבר ישובים ישראלים. האיחוד האירופי בהנהגתה של צ'כיה יטול חלק בכל מהלך מדיני עתידי במזרח התיכון".

בוש: אני מבין את התשוקה של ישראל להגן על עצמה

קודם לכן הערב התייחס למצב בדרום גם נשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש. הואא הבהיר, כי כל הפסקת אש בין הצדדים תהיה חייבת לכלול את הפסקת ירי הרקטות לעבר ישראל, ואמר: "אני מבין את התשוקה של ישראל להגן על עצמה".

הנשיא האמריקני הביע את דאגתו מהמצב ההומניטרי ברצועת עזה, אך האשים במצב את חמאס. "המצב בעזה נגרם על ידי חמאס", אמר. "במקום לדאוג לתושבים, חמאס החליט להשתמש בעזה כדי לירות רקטות על מנת להרוג ישראלים חפים מפשע. ישראל החליטה באופן ברור להגן על עצמה ועל תושביה".