הרמטכ"ל לחיילים: נפגין את מלוא הנחישות עד השגת היעדים

גבי אשכנזי הגיע לגבול עם רצועת עזה לפני הכניסה הקרקעית ושוחח עם הלוחמים. "ההכנות והתרגילים שעברתם הכינו אתכם לרגע הזה, ואני משוכנע ביכולות ובמקצועיות שלכם", אמר הרמטכ"ל. "אני סומך עליכם, בוטח בכם ועומד מאחוריכם"

(2:19 דק')

זמן קצר לפני כניסת הכוחות הקרקעיים לרצועת עזה, הגיעו אמש (ראשון) הרמטכ"ל גבי אשכנזי ואלוף פיקוד הדרום יואב גלנט לנקודת ההיערכות של החיילים בגבול. השניים עברו בין הלוחמים ותדרכו אותם לפני תחילת הפעולה.

צה"ל: מאז הכניסה הקרקעית הרגנו 30 חמושים
חמאס: עזה יהיה בית הקברות של הציונים
הוראות פיקוד העורף ומפת טווחי הרקטות

"יש לי אמון מלא בכם, המפקדים והלוחמים, אני סומך עליכם, בוטח בכם ועומד מאחוריכם", אמר הרמטכ"ל לחיילים. "עם ישראל לא יכול לקבל נבחרת טובה יותר של לוחמים ומפקדים".

לאחר מכן פנה אשכנזי אל המפקדים. "ההכנות והתרגילים שעברתם הכינו אתכם לרגע הזה, ואני משוכנע ביכולות ובמקצועיות שלכם וברוח הלחימה של פקודיכם ושלכם כמפקדים הצועדים בראש הטור", אמר הרמטכ"ל. "יצאנו למבצע שיעדיו ברורים - לא נוכל לקבל מציאות של ירי מתמשך לעבר ישובי הדרום. אנו מוכנים לפעולה ונפגין את מלוא הנחישות עד להשגת היעדים".

צה"ל: עד כה, נהרגו 30 חמושים

מספר שעות לאחר הכניסה הקרקעית, הודיע צה"ל כי מאז הכניסה 30 חמושים פלסטינים נהרגו ברצועת עזה. כוחות של חיל האוויר וחיל הים מלווים את הכוחות הקרקעיים. הלחימה מתמקדת במספר מוקדים, בהם מתנהלים חילופי אש בין החיילים לבין אנשי חמאס.

קודם לכן אמש, הודיע הקבינט המדיני-ביטחוני, כי אישר לצה"ל לגייס עשרות אלפי אנשי מילואים בעקבות התרחבות המבצע. דובר צה"ל מסר, כי מטרת המבצע היא פגיעה בתשתיות החמאס ברצועת עזה, והשתלטות על אזורי שיגור רקטות לעבר ישראל.