מחשש לאלימות: הסגר ביו"ש יימשך

פיקוד המרכז החליט להטיל סגר על יהודה ושומרון, מחשש שהלחימה בעזה תגלוש לגדה, ופעילי חמאס שם ינסו לפגוע בחיילי צה"ל ולהוציא לפועל פיגועים בישראל

(1:09 דק')

פיקוד המרכז החליט היום (שבת) להטיל סגר גם על יהודה ושומרון, וזאת מחשש שפעילי חמאס בגדה ינסו לפגוע בחיילים ולהוציא לפועל פיגועי התאבדות.

צה"ל: הרגנו 30 חמושים ברצועת עזה
הרמטכ"ל לחיילים: נפגין את מלוא הנחישות עד השגת היעדים
הוראות פיקוד העורף ומפת טווחי הרקטות

בצה"ל מודאגים מאוד מהאפשרות שתפתח חזית נוספת בלחימה, ולכן מנסים לגדוע את האיומים האלה עוד באיבם. בנוסף לסגר, מקיים צה"ל שיתוף פעולה לא רשמי עם הרשות הפלסטינית בלחימה בפעילי חמאס בגדה.

בשיחות פנימיות העלו גורמים ביטחוניים את התאריך של התשעה בינואר,בו - לפי חמאס- אמור להסתיים שלטונו של אבו מאזן ברצועה. החחש בישראל הוא שפעילי חמאס ינסו לבצע הפיכה בכח בתאריך זה, בדומה למה שהתרחש בעזה לפני כשנתיים.

ביום חמישי הוחלט להטיל סגר על הגדה, ועל תגבור כוחות משטרה בירושלים. אלפי שוטרים ולוחמי משמר הגבול נפרסו משעות הבוקר המוקדמות במזרח ירושלים על מנת למנוע הפרות סדר במהלך תפילות יום השישי בהר הבית.

היערכות כוחות הביטחון נערכת על רקע קריאות של התנועה האיסלאמית לאנשיה בראמאללה ובעיר הבירה, להשתתף בתהלוכה שתצא ממסגד אלבירה שבגדה, למען עזה. עוד פורסם כי בכרוזים שהפיצו גורמי חמאס בגדה קראו גורמים בארגון לאנשיו לצאת ל"תהלוכות זעם" למען רצועות עזה בעקבות החיסול של ריאן