נסראללה לחמאס: המטרה - להרוג כמה שיותר מחיילי האויב

בנאום ששודר ברשת "אל-מנאר" השווה מזכ"ל חיזבאללה בין המערכה בעזה למלחמת לבנון השנייה, וקרא לחמאס להמשיך בהתנגדות. "מה שהכי חשוב עכשיו, הוא לדבוק בזכותנו להתנגדות ולהגן עליה", אמר נסראללה. "על כל האומה הערבית להזדהות עם עזה"

"אנחנו נמצאים בפני מערכה חדשה של ניצחון הדם על החרב" – כך אמר הערב (שבת) מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה, בנאום מיוחד ששודר ברשת "אל-מנאר" בעקבות הכניסה הקרקעית של צה"ל לתוך רצועת עזה.

צה"ל: 20 חמושים נהרגו בחילופי האש בעזה
חמאס: עזה תהיה בית קברות לחיילי האויב
הוראות פיקוד העורף ומפת טווחי הרקטות

נסראללה השווה בין המערכה בדרום למלחמת לבנון השנייה ואמר כי "מה שקורה ברצועת עזה דומה מאוד למה שהתרחש בימים האחרונים של מלחמת תמוז 2006. אנשי ההתנגדות יודעים, שהנקודה החשובה ביותר בחדירה הצבאית של צה"ל לרצועת עזה היא הריגת כמה שיותר חיילים משורות האויב".

לדבריו, הפלישה הישראלית לעזה נועדה לבסס שינויים על פני השטח, כדי שמועצת הביטחון תשפר את התנאים שתגיש לישראל בהחלטתה שאמורה להתקבל ביום שני. "מה שהכי חשוב עכשיו, הוא לדבוק בזכותנו להתנגדות ולהגן עליה", הבהיר מזכ"ל חיזבאללה.

"כל דברי השקר לא משנים דבר בקרב לוחמי הג'יהאד ותנועות ההתנגדות לא ייסוגו אחורה, יהיו החללים וההקרבות אשר יהיו. ההגנה על עזה היום היא הגנה על המקומות הקדושים לאסלאם, על כל האומה הערבית להזדהות עם עזה".

צה"ל: הרגנו 20 חמושים, בחמאס ממשיכים לאיים

בצה"ל אומרים, כי מאז כניסת הכוחות הקרקעיים לתוך שטח הרצועה, הצליחו החיילים להרוג 20 חמושים פלסטינים. הלחימה מתמקדת בשלב זה בכמה מוקדים, בהם מתנהלים חילופי אש בין החיילים לבין אנשי חמאס. גם חיל האוויר וחיל הים ממשיכים לפעול ברצועה.

עם כניסת הכוחות הבהירו הערב גדודי עז א-דין אל-קסאם, הזרוע הצבאית של חמאס, כי ישראל תשלם מחיר כבד על כניסתה לעזה. "ישראל תשלם מחיר כבד במבצע הקרקעי, אנשינו יילחמו עד טיפת הדם האחרונה ולא ייכנעו", נאמר בהודעה שפסרם הארגון.

הדובר איסמעיל רדוואן שיגר איום נוסף, ואמר לרשת הטלוויזיה של חמאס, כי פעילי הארגון נערכים להילחם עם כוחות צה"ל. "עזה תהפוך לבית קברות של חיילים", אמר.