דובר צה"ל: המבצע לא הולך להיות טיול, צפויים ימים קשים

תא"ל אבי בניהו אומר לחדשות 10 כי "הכוחות הרבים הפועלים בעזה מבצעים את התכניות המבצעיות אשר הוכנו מבעוד מועד". הוא הוסיך ופנה לציבור ואמר "אני קורא להמשיך ולמלא אחר הנחיות פיקוד העורף, חמאס ימשיך לירות בינתיים"

(2:02 דק')

דובר צה"ל, תא"ל אבי בניהו, אומר הערב (שבת) כי מטרת המבצע הקרקעי בעזה הוא "לפגוע קשות בחמושי חמאס ובתשתיות הארגון. האירוע הזה לא יהיה טיול ויעברו עלינו ימים קשים".

החל המבצע הקרקעי בעזה
הפגנות בעד ונגד המבצע בת"א
הנחיות פיקוד העורף ומפת טווחי הרקטות

בראיון טלפוני לחדשות 10 הוא אומר כי "כוחות גדולים של חיל הים, חיל רגלים ושיריון ממלאים אחר הוראות התוכניות המבצעיות אשר הוכנו מבעוד מועד עלפי החלטת הקבינט הביטחוני-מדיני". בניהו ממשיך ואומר כי בראש המבצע עומד אלוף פיקוד דרום, האלוף יואב גלנט.

דובר צה"ל ביקש להבהיר לציבור הישראלי כי "אנחנו צפויים להמשך ירי רקטות לטווחים שונים במהלך הימים הקרובים ולכן יש חשיבות עליונה להקשיב להנחיות פיקוד העורף. האירוע הזה לא יהיה טיול שנתי – ימים קשים לפנינו. אנחנו נעשה את הדברים שצריך לעשות ואת אלה שעלינו לעשות", דבי תא"ל בניהו לחדשות 10.

מוקדם יורת הותר לפרסום כי בעקבות ההחלטה ליציאה למבצע קרקעי ברצועת עזה, אישר הקבינט המדינ-ביטחוני לצה"ל לגייס עשרות אלפי אנשי מילואים, על מנת לסייע בעת הצורך לכוחות הפועלים בשטח עזה.