דיווח: 14 פלסטינים נהרגו בתקיפת חיל האוויר על מסגד

מקורות פלסטינים ברצועה דיווחו כי מטוסי חיל האוויר פגעו במסגד על שם איברהים מקאדמה בעיירה בית להיא, בשעה שעשרות מתפללים היו בעיצומה של תפילת הערב המוסלמית. על פי הדיווח, אחד ההרוגים הוא ילד

(3:20 דק')

מקורות פלסטינים ברצועה דיווחו הערב (שבת) כי לפחות 14 בני אדם נהרגו ועוד עשרות נפצעו בתקיפת חיל האוויר על מסגד בעיירה בית להיא שבצפון הרצועה. על פי הדיווח, בין ההרוגים נמצא גם ילד. טרם נמסרה התייחסות צה"ל לדיווח.

הירי לעבר ישראל חודש: פצועה קל מרקטה בנתיבות
לראשונה: אש ארטילרית נורתה לעבר הרצועה
תושב עזה: אנחנו מפחדים מכניסת חיילי צה"ל
מפת טווחי הרקטות והנחיות פיקוד העורף

על פי הדיווח, בעת הפגיעה שהו במסגד איברהים מקדאמה, הקרוי על שמו של בכיר חמאס שחוסל לפני מספר שנים, עשרות מתפללים שהיו בעיצומה של תפילת הערב המוסלמית וכמעט כל הנוכחים נפגעו.

תקיפת מטוסי חיל האוויר בבית להיא והפגיעה במסגד על כל יושביו, זכתה להד תקשורתי נרחב בכלי התקשורת הפלסטינים והפלגים הפלסטינים כינו את ההפצצה כ"טבח ישראלי נוסף".

מסגד איברהים מקדאמה שנפגע היום הינו המסגד השישי שהותקף על ידי מטוסי חיל האוויר מאז החל מבצע "עופרת יצוקה" ברצועת עזה. ביום רביעי האחרון תקפו מטוסי חיל האוויר מסגד מוסלמי ומרכזי במערב עזה. ההחלטה לתקוף הייתה בעקבות מידע מודעיני שהתקבל על כך שחמושים הטמינו רקטות במסגד.

עוד דווח כי במהלך הימים שקדמו לתקיפה, עקבו גורמי מודיעין וביטחון אחר המסגד ועל פי תמונת המודיעין של שירות הביטחון והמודיעין של צה"ל עלה כי מתוך המסגד יצאו חמושים עם משגרים ושיגרו רקטות לעבר העורף הישראלי. יש אישור רשמי למתקפה.

משעות הצהריים: הרעשה ארטילרית על הרצועה

בתוך כך, ממשיך צה"ל בתקיפות המשולבות על הרצועה מן האוויר ומן הים ולראשונה מאז החל מבצע "עופרת יצוקה", עשה היום שימוש גם בירי ארטילרי.

משעות הצהריים המאוחרות יורות סוללות תותחים שפרוסות לאורך הרצועה מאות פגזי ארטילריה לעבר יעדים רבים לכל אורכה ורוחבה של הרצועה, זאת במקביל לתקיפות שמבצעים מטוסי חיל האוויר כנגד מטרות הארגון.

משעות הבוקר הותקפו יותר מכ-40 יעדים של ארגון חמאס, בהם גם נקודת השיגור בשכונת סג'עיה, שממנה נורו היום רקטות לעבר אשדוד, מתקן אימונים ומנהרה להברחת אמצעי לחימה.

בשעות הצהריים תקף חיל האוויר מכונית בחאן יונס, שבו נסעו מוחמד מערוף, קצין מהמערך הקרקעי של חמאס, ופעיל נוסף. השניים נפגעו.

על פי גורמים פלסטינים מאז החל מבצע "עופרת יצוקה" ברצועת עזה, נהרגו 441 פלסטינים, בהם 43 ילדים. עוד נמסר כי כתוצאה מהתקיפות בעיר נפצעו למעלה מ-2,500 פצועים ונהרסו יותר מ-3,500 בתי מגורים.