נסראללה מאשים את הליגה הערבית בשיתוף פעולה עם ישראל

מאז תחילת הפעולה בעזה ממשיך נסראללה לשגר מסרים מעודדים לתושבי עזה, ושב ותוקף את מנהיגי העולם הערבי. הפעם האשים אותם נסראללה בניסיון לקנות זמן עבור ישראל, כדי שזו תוכל להכות בחמאס ביתר עוצמה

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה מתח אמש (שישי) ביקורת על מנהיגי העולם הערבי וטען שאינם פועלים במהירות הדרושה כדי לעצור את המתקפה הישראלית בעזה.

בנאום חריף שנשא נסראללה ממקום מחבואו, הוא אמר כי החלטת שרי החוץ של הליגה הערבית להביא את הנושא לדיון במועצת הביטחון של האו"ם נועדה לקנות זמן לישראל כדי להמשיך להכות בחמאס.

בהמשך אמר נסראללה שישראל מהססת לגבי הפעולה הקרקעית לאור תוצאותיה של מלחמת לבנון השנייה, ומאחר והבחירות לראשות הממשלה מתקרבות.

מאז תחילת מבצע "עופרת יצוקה" הרבה מזכ"ל חיזבאללה לשגר מסרים מעודדים לפלסטינים.

בתחילת השבוע, נאם נסראללה להמונים שהשתתפו בעצרת ברובע הדאחיה בביירות ואמר "הישראלים אינם יכולים לעמוד במלחמה במשך זמן ארוך. מה שקורה בעזה דומה למצב שהיה בלבנון", אמר מזכ"ל חיזבאללה. "חיל האוויר הישראלי מנסה לפגוע באלה שיורים את הטילים, בעוד שתושבי ההתנחלויות במרחק של 20 ו-40 קילומטרים מעזה החלו לרדת למקלטים. הכל פה שאלה של זמן. הישראלים אמרו בעצמם שחיל האוויר אינו יכול לנצח את המלחמה לבדו".

יום קודם לכן הקדיש נסראללה את עיקר נאומו לביקורת חריפה על מדינות ערב המתונות ובראשן מצרים. היעד העיקרי של נסראללה היה שר החוץ המצרי, אחמד אבו אל-ריט, שאמר כי חמאס הוא האחראי לקריסת הרגיעה ולמצב ברצועה. "שמענו אתמול את הבכיר המצרי", אמר נסראללה ותמה "האם מישהו יכול להאמין שערבי אומר את הדברים הללו?"

נסראללה אולי יכול למצוא נחמה בהודעת הבית הלבן, לפיה וושינגטון מנסה לגבש הסכם הפסקת אש בין ישראל לחמאס. בנאום הרדיו השבועי שלו הדגיש נשיא ארצות הברית היוצא, ג'ורג' בוש, כי הבית הלבן לא יסתפק בהבטחות מצד חמאס. "חייבים להיות מנגנוני פיקוח שיבטיחו שהברחת הנשק לטרוריסטים ברצועת עזה תיפסק", אמר בוש.

בפעם הראשונה בה התייחס בוש למבצע "עופרת יצוקה" באופן רשמי, הוא הבהיר כי "עוד הפסקת אש חד צדדית שתוביל להמשך הירי לעבר ישראל אינה מקובלת" - ושב ותבע מחמאס לעשות את הצעד הראשון בדרך לרגיעה.