רקטה התפוצצה בדרום - חיל האוויר תקף בג'בליה

הפלסטינים מדווחים על שני הרוגים בתקיפה. בהתפוצצות הרקטה לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. על תושבי הדרום עבר יום מתוח נוסף כשלמעלה מ-30 רקטות התפוצצו באזור, גרמו לנזק ופצעו קל שלושה בני אדם

הירי לעבר שטח ישראל נמשך גם אמש (שישי) עם התפוצצות של רקטה בשטח המועצה האזורית אשכול. לא היו נפגעים. זמן קצר לאחר מכן דיווח הפלסטינים על שני הרוגים בתקיפה לילית, ככל הנראה חברים בחוליית משגרי רקטות.

למעלה מ-30 רקטות נפלו ביישובי הדרום ביומו השביעי של מבצע "עופרת יצוקה". באשקלון נפצעו קל שלושה בני אדם, עשרה לקו בחרדה ושני בתי מגורים ניזוקו.

אחד הבתים ספג נזק כבד מאוד, כאשר הגג התמוטט לתוך הקומה הראשונה של הבית. חגי בן אברהם, בעל הבית, סיפר על הנס שחווה.

"התכוננתי לשבת ויצאתי מהמקלחת כדי לעלות על בגדי שבת ואז שמעתי אזעקה. נכנסנו לממ"ד וכעבור כמה שניות נשמע הפיצוץ", סיפר בן אברהם.

לגבי מיקום לינתו החל מהלילה, אמר חגי: "נלך לאחד מקרובי המשפחה, והשם יעזור". "אנחנו נשארים באזור, לא נעזוב את הדרום". על אף הפצצת ביתו, קורא בעל הבית לממשלה ולצה"ל להיות חזקים. "סוף סוף 'מדינת תל אביב' נזכרה בנגב" - כך לדבריו.

על הכוונת: בתים של בכירי חמאס

בתגובה למטחים, תקף חיל האוויר כ-35 יעדים שונים ברצועת עזה, בין השאר חמש מנהרות ששימשו להברחת אמצעי לחימה, חמישה מוצבים של ארגון חמאס, שמונה אתרי ייצור חומרי חבלה ובתים של בכירי חמאס. כאמור, בתקיפה האחרונה דיווחו הפלסטינים על שני הרוגים.

צה"ל תקף גם את ביתו של פעיל בכיר בדרג המבצעי של הארגון, מוחמד מדהון שבצפון הרצועה, שבו היה מצבור גדול של פצצות מרגמה וכן את ביתו של בכיר אחר בארגון, עימאד עאקל, גם הוא איחסן אמצעי לחימה בביתו.

מוקדם יותר היום תקף חיל האוויר גם את ביתו של מוחמד מעתוק, בג'בליה שבצפון הרצועה.
לדברי צה"ל הבית שימש כמחסן וכמעבדה לאמצעי לחימה,ומתחת לבית, הייתה מנהרה ששימשה פעילי חמאס לצרכי מילוט.

ובתום שבעה ימים של הפצצת הרצועה, העריך אתמול המתאם ההומניטרי של האו"ם בשטחים הפלסטינים, מקסוול גיילרד, כי לפחות רבע מתוך כ-400 הפלסטינים שנהרגו במבצע צה"ל ברצועת עזה הם אזרחים, מתוכם רבים הם ילדים ונשים.

גיילרד הוסיף כי 2,000 בני אדם נפצעו בתקיפות. לדבריו, "יש מצב חירום קריטי ברצועת עזה כעת. זה נכון שהאספקה לרצועה גדלה לעומת השבועות האחרונים, אבל במקביל ישנם פערים קריטיים".