האו"ם: לפחות רבע מההרוגים הפלסטינים אזרחים

המתאם ההומניטרי של האו"ם בשטחים הפלסטינים, מקסוול גיילרד, העריך היום כי כמאה מהפלסטינים שנהרגו במבצע צה"ל ברצועת עזה הם אזרחים, מתוכם רבים הם ילדים ונשים

המתאם ההומניטרי של האו"ם בשטחים הפלסטינים, מקסוול גיילרד, העריך היום (שישי) כי לפחות רבע מתוך כ-400 הפלסטינים שנהרגו במבצע צה"ל ברצועת עזה הם אזרחים, מתוכם רבים הם ילדים ונשים.

מטח על אשקלון: פצוע קל מפגיעה ישירה בבית
דיווח: 3 ילדים נהרגו בתקיפה בחאן יונס
הוראות פיקוד העורף ומפת ירי הרקטות

גיילרד הוסיף כי 2,000 בני אדם נפצעו בתקיפות. לדבריו, "יש מצב חירום קריטי ברצועת עזה כעת. זה נכון שהאספקה לרצועה גדלה לעומת השבועות האחרונים, אבל במקביל ישנם פערים קריטיים".


בפגישה שנערכה אתמול (חמישי) בין שרת החוץ ציפי לבני לבין שר החוץ הצרפתי ברנרד קושנאר בפריז אמרה לבני כי "אין משבר הומניטרי ברצועת עזה, ולפיכך אין צורך בהפסקת אש הומניטרית". לדבריה, "ישראל מספקת סיוע הומניטרי מקיף לרצועה תוך כדי המבצע, ואף מרחיבה אותו מדי יום. חמאס הוא האחראי למתרחש ברצועת עזה, והוא האחראי לסבל של התושבים שם".

רייס לא מתכוונת להגיע לביקור באזור

במקביל, אמרה הערב מזכירת המדינה האמריקנית קונדוליזה רייס, כי ארצות הברית פועלת להשיג "הפסקת אש ממושכת ובת קיימא בעזה". עם זאת הבהירה רייס, כי אין בכוונתה להגיע לביקור באזור.

"אנחנו מאוד מודאגים מהמצב, ועובדים קשה מאוד עם השותפים שלנו בעולם", אמרה רייס, וסיפרה כי היא והנשיא ג'ורג' בוש שוחחו בימים האחרונים עם מנהיגים מישראל, הרשות הפלסטינית ואירופה.

"אנחנו פועלים להפסקת אש שלא תאפשר את הסטטוס-קוו בו חמאס יכול לירות רקטות מעזה. זה ברור שצריך להגיע להפסקת אש מוקדם ככל הניתן, אבל זאת צריכה להיות הפסקת אש ממושכת ובת קיימא".