רייס: ארה"ב פועלת להשיג הפסקת אש בין ישראל לחמאס

מזכירת המדינה האמריקנית אמרה כי וושינגטון מודאגת מהמצב בעזה וקראה להגיע להפסקת אש "ממושכת ובת קיימא". יחד עם זאת, המשיכה לתת גיבוי מלא לישראל ולתקוף את חמאס: "הם מחזיקים את האזרחים בני ערובה והפכו את עזה לפלטפורמת ירי לעבר ישראל"

דובר הבית הלבן, גורדון ג'ונדרו אמר היום (שישי) כי ישראל צריכה להחליט בעצמה אם להיכנס לפעולה קרקעית ברצועת עזה. לדבריו, "לישראל יש את הזכות להגן על עצמה מהתקפות הטילים, אבל וושינגטון רוצה שישראל תימנע מפגיעה באוכלוסיה אזרחית". הוא הוסיף, כי על ישראל לוודא שמזון ומצרכים הומניטריים מגיעים לעם בעזה.

מטח על אשקלון: פצוע קל מפגיעה ישירה בבית
דיווח: 3 ילדים נהרגו בתקיפה בחאן יונס
הוראות פיקוד העורף ומפת ירי הרקטות

מזכירת המדינה האמריקנית קונדוליזה רייס התייחסה גם היא לפעולת צה"ל ואמרה כי "ארצות הברית פועלת להשיג הפסקת אש ממושכת ובת קיימא בעזה". עם זאת, הבהירה רייס כי אין בכוונתה להגיע לביקור באזור.

"אנחנו מאוד מודאגים מהמצב, ועובדים קשה מאוד עם השותפים שלנו בעולם", אמרה רייס, וסיפרה כי היא והנשיא ג'ורג' בוש שוחחו בימים האחרונים עם מנהיגים מישראל, הרשות הפלסטינית ואירופה.

"אנחנו פועלים להפסקת אש שלא תאפשר את הסטטוס-קוו בו חמאס יכול לירות רקטות מעזה. זה ברור שצריך להגיע להפסקת אש מוקדם ככל הניתן, אבל זאת צריכה להיות הפסקת אש ממושכת ובת קיימא".

מזכירת המדינה האשימה את חמאס במצב שנוצר ברצועה, והזכירה כי הארגון סירב לקריאות החוזרות ונשנות לחדש את הסכם הרגיעה עם ישראל. "חמאס מחזיק את אזרחי עזה בני ערובה מאז ההפיכה הלא חוקית נגד הכוחות של הנשיא מחמוד עבאס", אמרה רייס. "הארגון משתמש בעזה כפלטפורמת שיגור לירי לעבר ישראל, וכתוצאה מכך לפסטינים החיים בעזה יש חיי יום-יום רעים מאוד".

.