האזרחים הזרים נמלטים מעזה

440 בעלי אזרחות זרה עברו הבוקר במעבר ארז באישור שר הביטחון. מדובר בעיקר בפלסטינים בעלי אזרחות כפולה, דיפלומטים ונשים בעלי אזרחות רוסית הנשואות לפלסטינים. בעזה חוששים: מדובר בעוד שלב לקראת הפעולה הקרקעית

(2:15 דק')

הזרים יוצאים – צה"ל יכנס? 440 נושאי דרכונים זרים יצאו הבוקר (שישי) מרצועת עזה דרך מעבר ארז כדי להימלט מהאש ברצועה. יצאתם התאפשרה בעקבות הוראה של שר הביטחון אהוד ברק מאתמול, אחרי שביקשו מישראל לעזוב.

בין היוצאים מעזה ישנם פלסטינים בעלי אזרחויות זרות, דיפלומטים שעדיין נותרו ברצועה, וכן נשים רוסיות שנשואות לפלסטינים אחרי שהכירו אותם במהלך לימודים אקדמיים ברוסיה. לחלק מהיוצאים אין אשרות כניסה לישראל, ועל כן הם יועברו לגשר אלנבי, ומשם לירדן.

ברצועה חוששים, כי הסכמתה של ישראל להוציא מרצועת עזה אזרחים זרים נובעת מהכנותיה לשלב הבא – המבצע הקרקעי. " בשפה הדיפלומטית, פינוי של אזרחים זרים פירושו תקיפה", אומרים בעזה.

בסוף השבוע: תרגיל גדול של צה"ל בנגב

אמש הודיע צה"ל כי יערוך היום ומחר תרגילים גדולים בשטחי האש בנגב ואסר על כניסה לכל אזורי האימונים. מדובר באימונים לקראת האפשרות של פעולה קרקעית ברצועת עזה, במהלכם יתורגלו החיילים בהתמודדות עם האיומים שמחכים להם בשטח הרצועה, בדגש על מנהרות התופת של חמאס.

ההערכה היא, כי גם אם בסופו של דבר יצטרך צה"ל לבצע כניסה קרקעית לתוך שטח הרצועה, הוא יימנע מלכבוש אותה, אלא יסתפק בפעילות מוגבלת הן מבחינת היקפה, הן מבחינת יעדיה והן מבחינת הזמן.