ניסיון חיסול נוסף: 2 הרוגים בתקיפה על בית של פעיל חמאס

חיל האוויר תקף את ביתו של מוחמד מעתוק, פעיל בזרוע הצבאית של חמאס • הפלסטינים מדווחים על שני הרוגים ומספר פצועים • לא ברור אם מעתוק עצמו נפגע בתקיפה • מצה"ל נמסר כי הבית שימש מחסן אמצעי לחימה וכי מתחתיו היתה מנהרה • מאז שעות הבוקר נורו יותר מ-15 רקטות לעבר ישראל - שני תושבי אשקלון נפצעו קל • חיל האוויר פגע במשגרים

(1:21 דק')

צה"ל ממשיך לתקוף יעדים ברצועת עזה: הבוקר (שישי) מדווחים גורמים פלסטינים בעזה, כי שני בני אדם נהרגו בתקיפה של חיל האוויר על בית במחנה הפליטים ג'בליה שבצפון הרצועה. על פי הדיווח, בתקיפה נפצעו מספר בני אדם נוספים.

תיעוד: צה"ל מפציץ מסגד בג'בליה
אתמול: צה"ל חיסל את בכיר חמאס, ניזאר ריאן
הנחיות פיקוד העורף וטווחי ירי הרקטות

בדובר צה"ל אישרו כי חיל האוויר תקף במקום, ואמרו כי יעד התקיפה היה מוחמד מעתוק, פעיל בזרוע הצבאית של חמאס. מצה"ל נמסר כי הבית שימש מחסן לאמצעי לחימה וכי מתחתיו היתה מנהרה. הטייסים זיהו פגיעה במטרה, אבל עדיין לא ברור אם מעתוק נפגע בתקיפה.

כמו כן, מדווחים הפלסטינים על תקיפת ביתו של עאטף עדוואן, לשעבר השר לענייני אסירים בממשלת חמאס. לדבריהם, חיל האוויר וחיל הים מפציצים הבוקר מטרות בכל רחבי הרצועה. בין המטרות היו בתים של פעילים בזרוע הצבאית של חמאס, שלדברי הפלסטינים לא היו בבתים ולא נפגעו, ומנהרות באזור ציר פילדלפי.

במהלך הלילה תקף צה"ל יותר מ-20 מטרות ברחבי הרצועה. בין היעדים שהותקפו היה המסגד חולפה במחנה הפליטים ג'בליה - אחד המסגדי המרכזיים ברצועה. מצה"ל נמסר, כי המקום שימש מקום מפגש מרכזי של פעילי טרור והיו בו אמצעי לחימה רבים, בהם רקטות קסאם וגראד, שגרמו לפיצוצי משנה רבים. מספר ההרוגים בעזה מאז תחילת המבצע עומד על מעל 420 בני אדם.

הבוקר: שני פצועים קל באשקלון, חיל האוויר תקף משגרים

גם החמושים של חמאס ממשיכים בירי הרקטות המסיבי לעבר ישובי הדרום. ארבע רקטות גראד התפוצצו הבוקר באשקלון, ושתיים מהן פגעו ישירות בבנייני מגורים. שני בני אדם נפצעו באורח קל מרסיסים וכמה בני אדם לקו בחרדה. כמו כן, התפוצצו מספר רקטות קסאם במועצה האזורית שדות נגד - נזק נגרם למבנים.

בתגובה למטחים לעבר הדרום, תקף חיל האוויר את המשגרים מהם נורו הרקטות. מדובר צה"ל נמסר, כי הטייסים זיהו פגיעה מדוייקת במטרות.