סקר: העבודה מתחזקת, שוויון בין ליכוד לקדימה

בעקבות העלייה בפופולריות של שר הביטחון, אהוד ברק, מפלגת העבודה זוכה ב-16 מנדטים - כך קובע סקר של חברת "טלסקר" המתפרסם במעריב. הליכוד וקדימה זוכות ב-28 מנדטים כל אחת • 78.9% תומכים בהמשך המבצע בעזה ו-41.8% סבורים כי יש לעבור לפעולה קרקעית

בעוד קצת יותר מחודש יתקיימו החירות לכנסת, והמבצע "עופרת יצוקה" עושה כנראה טוב למפלגת העבודה, שרק לפני שבוע נראה היה כי היא הולכת להתרסק. בסקר של חברת "טלסקר" שמתפרסם הבוקר (שישי) במעריב, מקבלת העבודה 16 מנדטים.

הסיבה לעלייה של העבודה בסקרים היא ככל הנראה הנסיקה בפופולריות של שר הביטחון אהוד ברק בעקבות המבצע בעזה. 43.9% מהנשאלים אמרו כי דעתם על ברק השתנתה לטובה בגלל המבצע. לדברי 33% מהנשאלים יש לדחות את קיום הבחירות בעקבות המבצע בעזה, 55.3% אמרו כי אין סיבה לדחייה.

הליכוד וקדימה נמצאות, על פי הסקר, בשוויון ומקבלות 28 מנדטים כל אחת. ישראל ביתנו של אביגדור ליברמן היא המפלגה הרביעית בגודלה עם 12 מנדטים וש"ס מקבלת 11 מנדטים. התנועה החדשה-מרצ לא מצליחה להתרומם ומקבלת 6 מנדטים, וכך גם הבית היהודי שזוכה ב-4 מנדטים בלבד.

יהדות התורה מקבלת בסקר 5 מנדטים, חד"ש ורע"מ-תע"ל – 4 מנדטים כל אחת ובל"ד נמצאת על סף אחוז החסימה עם 2 מנדטים. הגמלאים, רשימות הירוקים, התקווה, ישראל חזקה ועלה ירוק לא עוברות את אחוז החסימה.

77.3% מהנשאלים: לא להפסקת אש בלי גלעד שליט

בסקר נשאלו המשתתפים גם על המבצע הצבאי בעזה. 78.9% מהנשאלים אמרו כי הם מאוד תומכים במבצע, 12.2% אמרו כי הם די תומכים, 2.2% אמרו כי הם די מתנגדים ורק 1.7% אמרו כי הם מתנגדים מאוד.

בנוגע לאפשרות של הרחבת המבצע גם לפעולה קרקעית, ענו 41.8% מהנשאלים כי הם תומכים באפשרות זו, ואילו 39.6% אמרו כי יש להמשיך רק בפעילות אווירית. 9.3% אמרו כי הם תומכים בהפסקת אש עם חמאס. 77.3% מהנשאלים סבורים כי כל הפסקת אש עתידית צריכה לכלול את שחרורו של החייל החטוף גלעד שליט. 17.2% אמרו כי ישראל יכולה לחתום על הפסקת אש גם ללא התנאי הזה.