"הביקורת של לבני על שר הביטחון - ליקוי מאורעות"

גם בשמאל וגם בימין של המערכת הפוליטית הגיבו בזעם לפרסום "חדשות 10" לפיו קיימה שרת החוץ, ציפי לבני, חוג בית בתל אביב בו התייחסה גם לסוגיות פוליטיות. ח"כ פינס: לבני מדברת על פוליטיקה חדשה, אך אינה מתנהגת בהתאם

תגובות סוערות במערכת הפוליטית בעקבות פרסום "חדשות 10" על דבר השתתפותה ביום רביעי של שרת החוץ, ציפי לבני, בחוג בית בלב תל אביב מול כמה עשרות פעילי שמאל צעירים. לבני, יו"ר קדימה, שבשבת האחרונה, עם פתיחת הפעולה בעזה, הוציאה הודעה רשמית על השהיית כל הפעילות הפוליטית לקראת הבחירות בשל המצב, לא נמנעה מלהתייחס באירוע גם לסוגיות פוליטיות.

חבר הכנסת ישראל כץ (ליכוד) אמר אמש (חמישי) בתגובה לדברים כי "מצער שמי שמתיימרת להציג פוליטיקה נקייה, עוסקת בעיצומה של מלחמה, בהכפשת בנימין נתניהו בעוד זה עסוק בהסברת ישראל בחו"ל והליכוד שנוהג כאופוזיציה אחראית. עדיף ללבני שבמקום לעסוק בהשמצות ובפוליטיקה קטנה תתחיל למלא כהלכה את תפקידיה הממלכתיים".

גם עמיתו למפלגה, חבר הכנסת גלעד ארדן הגיב לדברים ואמר כי "שוב נחשף פרצופה האמיתי של ציפי לבני, שמנסה להציג עצמה כפוליטיקאית אחרת. אך בעוד שתושבי הדרום נמצאים תחת הפגזה וחיילי צה"ל נלחמים בחמאס, מעדיפה לבני לדאוג לאינטרס האישי שלה ולעסוק בפוליטיקה נמוכה ובהסתה נגד נתניהו, שהתגייס בכל העוצמה להסברת ישראל בעולם".

"במקום למלא את תפקידה כשרת חוץ ולעסוק אך ורק בענייני המלחמה ומאמצי ההסברה הבין לאומיים של ישראל. כאשר כך נוהגת ציפי לבני בעת מלחמה אין להתפלא על כישלונות שהיא אחראית להם, כמו ההתנתקות והחלטה 1701 בתום מלחמת לבנון".

ח"כ פינס: האמביציה של לבני מערפלת את שיקול דעתה

התגובות מצידה השמאלי של המפה הפוליטית לא היו שונות בהרבה. ממפלגת העבודה נמסר כי "מדובר בהופעה מביכה של השרה לבני, אשר בעיצומה של הלחימה בוחרת לקיים חוג בית פוליטי ובמקום לגבות את שר הביטחון, המנהל את המערכה המסוכנת והמורכבת, בוחרת לתקוף אותו. חבל שאינה מקדישה את זמנה למשימה החשובה של הסברה ויחסי חוץ. כנראה שזו הפוליטיקה האחרת מבית מדרשה של לבני".

חבר הכנסת אופיר פינס גם הוא מהעבודה אמר כי "הביקורת של לבני בחוג בית פוליטי על שר הביטחון תוך כדי ימי הלחימה היא ליקוי מאורעות. האמביציה של לבני מערפלת את שיקול דעתה והיא מתנהגת באופן מקומם ומאכזב. לבני מדברת על פוליטיקה חדשה, אך אינה מתנהגת בהתאם".