רקטת גראד נפלה באזור באר שבע

סמוך לשעה 22:30 נורתה מרצועת עזה רקטה נוספת שנחתה באזור בירת הנגב - לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. במהלך היום נפלו בשטח ישראל יותר מ-50 רקטות ועשרות בני אדם לקו בחרדה. גם בשעות הערב: חיל האוויר תקף מטרות ברצועה

חיל האוויר ממשיך לתקוף ברצועת עזה והחמושים הפלסטינים לא מפסיקים את ירי הרקטות לעבר ישובי הדרום. בסביבות השעה 22:30 נורתה מרצועת עזה רקטת גראד שהתפוצצה באזור העיר באר שבע. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

לקראת פעולה קרקעית: צה"ל יערוך תרגיל בנגב
הדרום על הכוונת: רקטות בב"ש, אשקלון ואשדוד
הנחיות פיקוד העורף ומפת טווחי הרקטות

בסך הכל נורו אתמול לעבר ישראל יותר מ-50 רקטות גראד וקסאם. חלק מהרקטות נורו לעבר הערים הגדולות בדרום, בהן באר שבע, אשקלון ואשדוד. איש לא נפצע, אך כמה עשרות בני אדם לקו בחרדה. חלק מהרקטות גרמו נזק למבנים.

הפגיעה המשמעותית ביותר אתמול היתה באשדוד, שם פגעה רקטת גראד בקומה החמישית של בניין מגורים בן שמונה קומות. למרבה המזל איש לא נפגע, אך 12 בני אדם לקו בחרדה. דיירי הבניין פונו כדי לאמוד את הנזקים.

מייד לאחר הפגיעה בבניין באשדוד, תקף חיל האוויר ברצועת עזה. מדובר צה"ל נמסר, כי הטייסים הצליחו לפגוע בחולייה ששיגרה את הגראד אל אשדוד ולהשמיד את המשגר ממנו בוצע הירי.

צה"ל נערך לכניסה קרקעית, חיל האוויר ממשיך לתקוף

צה"ל הודיע אמש כי יערוך בסוף השבוע הקרוב תרגילים גדולים בשטחי האש בנגב ואסר על כניסה לכל אזורי האימונים. מדובר באימונים לקראת האפשרות של פעולה קרקעית ברצועת עזה, במהלכם יתורגלו החיילים בהתמודדות עם האיומים שמחכים להם בשטח הרצועה, בדגש על מנהרות התופת של חמאס.

בתוך כך, מטוסי ומסוקי הקרב של חיל האוויר לא מפסיקים לתקוף מטרות בשטח הרצועה. בשעות הערב דיווחה תחנת הטלוויזיה של חמאס, כי מטוסי קרב ביצעו לפחות תשע תקיפות בתוך דקות ספורות בעיר עזה. עדיין לא ברור מה היו יעדי התקיפות ואם היו בהן נפגעים.

סמוך לשעה 15:00 הטיל מטוס של חיל האוויר פצצה על ביתו של ניזאר ריאן במחנה הפליטים ג'בליה. ריאן ו-18 בני אדם נוספים, בהם כמה מבני משפחתו, נהרגו בתקיפה. ריאן היה בכיר בזרוע המדינית של חמאס, שהיה אחראי על הקשר בינה לבין הזרוע הצבאית, ונחשב לאחד הגורמים הקיצוניים ביותר בהנהגת הארגון. בין היתר הטיף ריאן לחידוש פיגועי ההתאבדות בתוך ישראל.

כמה שעות לאחר מכן, תקף חיל האוויר גם את ביתו של נביל אמרין, המוגדר מפקד גדוד בזרוע הצבאית של חמאס. עדיין לא ברור אם הוא נפגע, אך בצה"ל מעריכים כי היה בבניין בזמן התקיפה. מצה"ל נמסר, כי בשל כמויות גדולות של אמצעי לחימה ותחמושת שהיו בתוך הבית, נגרמו פיצוצי משנה חזקים.