הכנסת דורשת: 3 מיליון שקלים שנותרו למפלגת "חץ"

חבר הכנסת לשעבר אברהם פורז סוחב איתו קופה של שלושה מיליון שקלים מכספי ציבור שנותרו מהמפלגה שהקים אחר הפרישה משינוי. המפלגה מזמן לא קיימת, הכסף כן והכנסת דורשת אותו בחזרה, אבל היא לא מקבלת

(2:21 דקות)

לפני שלוש שנים התפצלה מפלגת שינוי ורוב חברי הכנסת הצטרפו לסיעות אחרות. חבר הכנסת לשעבר המפלגה, אברהם פורז הקים מפלגה חדשה בשם "חץ" ואחרי הבחירות נשאר עם יתרה של שלושה מיליון שקלים בתקציב מימון הבחירות.

חברת הכנסת לשעבר אתי לבני, דרשה מפורז את חלקה בכספים, לאחר שהתמודדה על מקום ברשימת קדימה. פורז טען בתגובה כי הוא חושש שהוא יצטרך להחזיר את הכסף לכנסת, שדורשת זאת ממנו.

יש לציין, כי שימוש בכסף להתמודדות פרטית הוא מהלך שנוי במחלוקת, כנראה לא חוקי. במקביל ניסה פורז להצטרף למפלגה אחרת כשבקופתו הכספים ושקל אף להקים מפלגה חילונית חדשה בראשות העיתונאי יאיר לפיד. אמש הודיע פורז כי הוא החליט להצטרף ל"ירוקים".

פורז מסר בתגובה כי "לא היה סיכום לתת את הכסף להתמודדויות של חברי כנסת וזה לא חוקי. הכסף של המפלגה ומיועד לפעילותה הפוליטית. הכנסת תבעה את הכסף לפני כמעט שלוש שנים ומאז לא שמעתי מהם. אין תקדים להחזרת כסף למדינה".

מהכנסת נמסר כי "יש להחזיר את הכסף, וחברי הכנסת אינם יכולים לחלוק בכסף בכדי לנהל את ההתמודדויות שלהם".