דוברים מהימין הפוליטי בהפגנת הענק בתל אביב נגד מתווה הגז

הספירה לאחור לקראת אישור המתווה השנוי במחלוקת מגיעה לישורת האחרונה, וכל הצדדים עושים מאמצים עילאיים כדי להצליח בכל זאת להגיע להישגים. בעוד הגיע לשיא מספר המפגינים שהתאספו בכיכר הבימה כדי למחות נגד המתווה ולנתק את הקשר שיש המנסים לייחס למחאה עם השמאל, בלשכת ראש הממשלה פותחים לראשונה חזית ישירה נגד יו"ר ועדת הכלכלה, איתן כבל: "מנצל ועדה של הכנסת בניסיון פתטי להצטייר כלוחם כלכלי"

כ-8,000 בני אדם התאספו הערב (שבת) בכיכר הבימה שבתל אביב כדי להפגין נגד מתווה הגז, שהדיון בו בוועדת הכלכלה מגיע בימים אלה לשלביו הסופיים.


שלא כמו בהפגנות הקודמות, נערך מאמץ כביר כדי לבדל את הפעילים במאבק מפעילים המזוהים במובהק עם השמאל הפוליטי, זיהוי אשר על פי מארגני המאבק עשוי למנוע מאנשי הימין להשתתף בהפגנות.


אי לכך, בין הנואמים בהפגנה הערב נמנים בין היתר טייס קרב רב ניסיון, כמו גם סוחר בשוק ההון מאלקנה. נאומיהם של השניים אמורים לעסוק בהפרכת הקשר שבין המאבק לשמאל או אפילו לתורה הקפיטליסטית.


בתוך כך, לחדשות 10 נודע כי מקרב 19 המומחים שהוזמנו עד כה לדון בנושא המתווה בוועדת הכלכלה של הכנסת, רק שלושה תומכים במתווה הגז המתגבש. אחד מאותם תומכים אף לא הספיק להשלים את דבריו לאחר שהוצא על ידי כבל מהדיון.

 

משום שגם חברי כנסת מהימין נוטים למצוא את דרכם אל מחוץ לדיוני ועדת הכלכלה, שוגר מכתב דחוף ליושב ראש הכנסת יולי אדלשטיין, בו מתבקש הלה להתערב כדי לאפשר לחברים להשתתף בדיון עד סיומו.


בעוד מכבל נמסר לחדשות 10 כי נציגי הציבור שהוזמנו לדון במתווה כנראה נוטים להתנגד לו, בעוד השבוע יזומנו גם נציגי הממשלה, מלשכת ראש הממשלה נמסר: "כבל עושה קרקס פוליטי ומנצל ועדה של הכנסת בניסיון פתטי להצטייר כלוחם כלכלי בעיני פעילי מפלגתו".


החל ממחר ב-20:00: סדרת הכתבות "אסדה לה ויסטה" - על מתווה הגז והפתרונות המקבילים שנמצאו בנושא מסביב לעולם