אולברייט: האתגר מס' 1 של הנשיא הנבחר יהיה המשבר הכלכלי

הנשיא החדש עוד לא נבחר, אבל מזכירת המדינה האמריקנית לשעבר כבר מכינה למחליפו של ג'ורג' בוש רשימה ארוכה של בעיות בוערות להן הוא יצטרך למצוא פתרון. מהטרוריזם והמלחמה בעירק ועד מחירי המזון המאמירים - רשימת ה"צריך לעשות" של אולברייט לנשיא הטרי

האתגר הראשי עימו יצטרך להתמודד הנשיא הבא של ארצות הברית יהיה המשבר הכלכלי העולמי - כך אומרת היום (שישי) מזכירת המדינה האמריקנית לשעבר, מדלן אולברייט.

אולברייט, מי שהייתה האישה הראשונה שכיהנה בתפקיד של מזכירת המדינה בתקופת קלינטון התראיינה לרשת הטלוויזיה האמריקנית CNN לקראת הבחירות לנשיאות שיערכו בעוד ארבעה ימים ואמרה מה יהיו לדעתה הסוגיות המרכזיות עימן יאלץ הנשיא הבא להתמודד.

כאמור, הבעיה הראשונה לה יצטרך הנבחר האמריקני למצוא פתרון היא המשבר הכלכלי. "זה נושא שלא היה מנוח על השולחן עד לפני מספר שבועות. המשבר משפיע על כלכלת ארצות הברית, הוא משפיע על מעמדנו בעולם, על היחסים בין המדינות, על סוגיית האנרגיה. אני חושבת שזה האתגר מספר 1" אמרה אולברייט.

בעיות נוספות ברשימה של הנשיא הטרי יהיו לדברי אולברייט - כיצד להילחם בטרוריזם הבינלאומי מבלי לצור עוד טרוריסטים; כיצד להבטיח שכלי נשק הרסניים לא יפלו בידיהם של האנשים הלא מתאימים; איך להתמודד עם צדדיה השליליים של הגלובליזציה והפערים הגדלים בין עשירים ועניים.

אובלרייט אמרה כי עוד יעמדו על סדר היום של הנשיא האמריקני סוגיית מקורות האנרגיה, נושאים של איכות סביבה, מחירי המזון המאמירים, איך להשיב את שמה הטוב של הדמוקרטיה, המלחמות באפגניסטן ובעירק, התמודדות עם צפון קוריאה וכמובן - המזרח התיכון.