בכיר אמריקני: הפעילות בשטח סוריה הצליחה

לדברי הבכיר ההרוג הוא אבו ראדיה, שעמד בראש תא טרור שנהג להבריח מחבלים מסוריה לעיראק וכן להעביר כלי נשק לא קאעדה. ובינתיים, בצרפת מגנים את התקיפה האמריקנית בשטח סוריה וקוראים לוושינגטון "לשפוך אור" על התקרית<BR>

בכיר אמריקני אמר הערב (שני) כי התקיפה של צבא ארצות הברית בסוריה הייתה מוצלחת. לדברי הבכיר שדיבר בעילום שם בפעולה נהרג אבו ראדיה, ראש רשת סורית שהבריחה לוחמים זרים, כלי נשק ומזומנים לעיראק.

שמו המלא של אבו ראדיה הוא בדרן אל מזידי, עיראקי במוצאו שמתגורר בסוריה. בשנתיים האחרונות סומן אבו ראדיה כמי שאחראי למשלוחי נשק למשלוחי כסף ובעיקר להעברה של לוחמים לזרועות אל-קאעדה לעיראק והוא פועל ישירות תחת פועל ישירות תחת מפקד ארגון הטרור בעיראק.

ארמון האליזה פרסם היום הודעה רשמית בה נאמר כי צרפת מודאגת מאוד מפעילותה הצבאית של ארצות הברית בשטח סוריה. בהודעה קראה פריז לוושינגטון לכבד את ריבונותן של מדינות אחרות בשטחן. סרקוזי קרא "לשפוך אור" על התקרית. הצרפתים אמרו עוד כי הם מצרים על כך שבתקרית נהרגו אזרחים.

דמשק מצידה זועמת על תקיפת המסוקים האמריקנים בשטחם, ומאיימת לתקוף בחזרה. שר החוץ הסורי וואליד אל-מועלם המבקר בלונדון, אמר הערב, כי סוריה תגן על השטחים שלה אם תותקף שוב.

"אנו מטילים את האחריות לתוקפנות חבלנית ונפשעת זו על הממשל האמריקני. עליו לערוך חקירה, להציג לפנינו את תוצאותיה ולהסביר מדוע עשו זאת" - דברי מועלם.

אמש אישרה דמשק באופן רשמי את הדיווח לפיו מסוקים אמריקניים תקפו בשטחה סמוך לגבול עם עיראק. בהודעה רשמית שפרסמה הממשלה בסאנ"א (סוכנות ידיעות סורית) נאמר כי ארבעה מסוקים תקפו בניין אזרחי שהיה תחת בניה בחוות סוכרייה סמוך לעיירה אבו קאמאל.