ברק: שולל אפשרות של איחוד עם רשימת קדימה

שר הביטחון, אהוד ברק, אמר בראיון ל"קול ישראל" כי הוא שולל אפשרות של איחוד רשימות שתי המפלגות • דבריו של ברק נאמרו על רקע קריאתו של שר התשתיות פואד בן אליעזר, לאיחוד המפלגות • בן אליעזר אמר כי "מוכרחים ללכת על גושים ולא לרוץ בנפרד" • במקביל, ממשיך הנשיא בפגישותיו עם נציגי סיעות הכנסת על מנת לגבש את המלצתו בנושא הליכה לבחירות

יו"ר העבודה, השר אהוד ברק, דוחה הבוקר (שני) בראיון לקול ישראל את הקריאה לאחד בין רשימות העבודה וקדימה בבחירות הקרובות לכנסת. "אני לא רואה את זה על הפרק", אמר ברק.

שר הביטחון המשיך ואמר כי "אזרחי המדינה נקראים להסתכל על המציאות ולשאול את עצמם מה דרוש לנו במדינה? הנהגה במדינה כמו שלנו צריכה להיות רצינית - לא מכניסים מישהו באס. אמ. אס., לא ממליכים מישהו באיזה טריק".

כשנשאל על הסקרים שפורסמו היום, המראים כי מפלגת העבודה מאבדת מכוחה בבחירות הקרובות אמר ברק "סקרים הם צילום מצב רגעי ואני באמת ממליץ לכולם לא להתרשם מהם מעבר לראוי. מי יודע מה יעשו שלושה ארבעה חודשים?".

מוקדם יותר קרא שר התשתיות בנימין בן אליעזר לאיחוד בין רשימות מפלגת "העבודה" ומפלגת "קדימה" בבחירות הצפויות להתקיים בראשית שנת 2009. בראיון לרדיו ללא הפסקה אמר בן אליעזר כי "חייבים להתפשר על משהו אם רוצים להתמודד מול הבעיות והאתגרים של מדינת ישראל". בן אליעזר המשיך ואמר כי "מוכרחים ללכת על גושים ולא לרוץ בנפרד".

דבריו של בן אליעזר מגיעים על רקע הסקרים שהתפרסמו היום בעיתונים אשר מראים על ירידה ניכרת בכוחה של מפלגת "העבודה" בבחירות הבאות.

שר הרווחה, יצחק הרצוג, הגיב גם הוא לקריאתו של בן אליעזר. הרצוג אמר בראיון לגבי גזית ב"רדיו ללא הפסקה" כי אמנם נקודת הפתיחה של העבודה חלשה אך הוא מאמין שהיא תתחזק עם התקרב הבחירות וכי יש למפלגה עדיין מה להציע לבוחר כרשימה עצמאית.

הנשיא שמעון פרס ממשיך גם בשעה זו להיפגש עם נציגי סיעות הבית ולקבל מהם את המלצותיהם בנושא פיזור הכנסת ה - 17. סיעות הימין כבר המליצו לו כי יש ללכת לבחירות מוקדמות בשל כישלונה של ציפי לבני להרכיב ממשלה בראשותה.

פרס צפוי להודיע מאוחר יותר היום ליו"ר הכנסת, דליה איציק, כי הגיע למסקנה שיש ללכת לבחירות כלליות וכי אין סיכוי להקמת ממשלה יציבה בכנסת הנוכחית.

בליכוד הביעו שביעות רצון מהחלטתה של לבני להמליץ על הליכה לבחירות. יו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו אמר "טובת המדינה מחייבת הליכה לבחירות, רק העם יחליט מי יעמוד בראשות הממשלה ובאיזה דרך תלך המדינה". נתניהו הוסיף כי "טוב שאחרים נאלצו להגיע למסקנה דומה, גם אם באיחור רב".

בקדימה מבקשים לקבוע בחירות בתוך 90 יום

ובינתיים, קדימה ממהרת לפזר את הכנסת: יו"ר סיעת קדימה, ח"כ יואל חסון, הגיש הבוקר הצעת חוק לפיזור הכנסת ה - 17 ולקביעת בחירות בזק בתוך 90 יום. חסון מקווה כי יוכל להביא את הצעתו להצבעה, עוד היום, לאחר טקס פתיחת מושב החורף של הכנסת.