ביטאון המשטר הסורי: מה שקרה בעכו, משקף מדיניות ציונית מתמשכת

בהתייחסות הראשונה של סוריה למהומות בעכו, תוקף מאמר המערכת של "תשרין" את ישראל. "לא רק אירועי עכו לבדם מבהירים את הגזענות שפשטה ברחוב הישראלי, שמקורותיה בהקמתה של מדינת ישראל על אדמות פלסטין", נכתב במאמר. "פשעי השנאה והטרור של ישראל ידועים כבר יותר משישים שנה"

כשבוע לאחר תחילת המהומות בין היהודים לערבים בעכו, מתייחס היום (שלישי) למצב בעיר הביטאון הרשמי של הממשל הסורי "תשרין". במאמר המערכת של הפובליציסט עמר ג'פטלי, תוקף העיתון את מדיניותה של ישראל וטוען כי מטרתה היא לגרש את התושבים הערבים מעכו.

"לא רק אירועי עכו לבדם מבהירים את הגזענות שפשטה ברחוב הישראלי, שמקורותיה בהקמתה של מדינת ישראל על אדמות פלסטין, והיא זו שמפריכה את הטענה כאילו ישראל היא אי של הדמוקרטיה", נכתב במאמר.

"פשעי השנאה והטרור (של ישראל, א"ז) ידועים כבר יותר משישים שנה. כל הפשעים הללו נובעים מתוך כוונה ציונית ברורה, מהוראות רבנים וכינוסים של התנועה הציונית, שהתרכזו בגירוש האחר - בעל האדמה המקורי".

בהתייחסו לאירועים בעכו כתב ג'פטלי: "מה שקרה בעכו, משקף מדיניות ציונית מתמשכת, המכוונת כלפי הנוכחות הערבית, ושואפת להפחיד את הערבים בעיר על מנת לאלץ אותם לעזוב אותה. כך פעלו גם כנופיות ארגון ההגנה ודומיה.

"המתנחלים שהובאו מצפת וטבריה הם המשכם הטבעי של הכנופיות הללו. הם שרפו את בתי הערבים וירו אש ללא הבחנה, בתמיכה ברורה של חוגים בצבא הישראלי, על מנת לדכא כל ניסיון התנגדות של דיירי הבתים הללו, ושהתוצאה שלו תהיה פעולות לייהוד הרכוש הערבי. בסופו של דבר כל הטרור שבוצע כנגד ערביי עכו לא השיג את מטרת הציונים".

המאמר לא חוסך ביקורת גם מארה"ב, וטוען כי מדיניותה של ישראל מתבצעת בחסות האמריקנים. "האין זו בושה שארה"ב מתאימה עצמה למדיניות הציונית, כשהנשיא בוש מודיע שישראל היא מדינת היהודים? האם אין זה אור ירוק מהאמריקנים לישראלים להשלים את תוכנית הטרנספר?".